Logo

Etykiety i opakowania

Fujifilm wprowadza na rynek nowy system utwardzania UV LED: LuXtreme

Na targach Labelexpo Europe w Brukseli firma Fujifilm ogłosiła wprowadzenie na rynek LuXtreme, nowego systemu utwardzania UV LED, który umożliwia konwersję dowolnej tradycyjnej prasy fleksograficznej na maszynę do utwardzania UV LED, co skutkuje usprawnioną produkcją etykiet na prasie wąskorolkowej.

LuXtreme oferuje wysokie prędkości do 200 m/min połączone z lepszą stabilnością podłoża, co skutkuje zwiększoną wydajnością dla drukarni. Dodatkowo system zapewnia o 30–50% wyższą intensywność promieniowania niż konkurencyjne systemy utwardzania LED, aż do 25 W/cm².

System wykorzystuje o 30–60% mniej lamp LED, aby osiągnąć tę samą intensywność promieniowania, co inne porównywalne systemy. Skutkuje to lepszą rozdzielczością i mniejszymi zniekształceniami materiału, a dodatkowo poprawia ogólną jakość drukowanych materiałów. Oszczędności energii, jakie to zapewnia w porównaniu z konwencjonalnymi systemami UV, a także konkurencyjnymi systemami utwardzania LED, są znaczne. A dodatkowo znacznie zmniejsza zarówno zużycie materiałów, jak i ilości odpadów, co zwiększa ogólną produktywność i czyni system wysoce zrównoważonym rozwiązaniem niezawierającym rtęci.

Zmniejszenie mocy wymaganej do zasilania lamp UV LED pozwala uzyskać oszczędności w całym procesie produkcyjnym. Ponadto krótszy czas konserwacji, przestojów i przygotowania do obsługi systemu prowadzi również do mniejszej liczby części zamiennych wymaganych w całym cyklu życia i niższych kosztów robocizny z tym związanych.

LuXtreme

Poprawiono także warunki w środowisku pracy operatorów poprzez eliminację lub ograniczenie wielu niepożądanych czynników, w tym ciepła wytwarzanego przez konwencjonalne lampy UV i lampy LED chłodzone powietrzem, hałas i emitowane zapachy.

System zapewnia do 50 000 godzin żywotności diod LED i długość lampy do 720 mm, w odstępach co 24 mm. Adapter do diod LED umożliwia łatwą integrację z istniejącymi mocowaniami.

– Jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia na rynek etykiet tak innowacyjnego i wyjątkowego rozwiązania, wraz z innymi innowacjami, takimi jak atramenty LED IFDC. Zrównoważony rozwój jest najważniejszym elementem naszych procesów i rozwoju produktów, a to działanie demonstruje nasze zaangażowanie w dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań, które są korzystne dla środowiska, zapewniając jednocześnie klientom większą wydajność i produktywność oraz komfortowe środowisko pracy. Targi Labelexpo to idealna okazja do wprowadzenia tego produktu na rynek. Nie możemy się już doczekać zaprezentowania produktu obecnym i potencjalnym klientom – mówi Manuel Schrutt, dyrektor ds. opakowań, Fujifilm EMEA.


Więcej informacji TUTAJ.