Logo

Event MIX

Projektory Panasonic ożywiają starożytny Efez w Muzeum Doświadczeń Immersyjnych

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w muzeum.

Ephesus Experience Museum wykorzystało zaawansowaną technologię projekcji laserowej DLP firmy Panasonic, aby w innowacyjny sposób ożywić starożytne miasto handlowe Efez, oferując zwiedzającym immersyjne doświadczenie. Położone w historycznie bogatym regionie Selçuk w Turcji, to nowo wybudowane, zrównoważone muzeum, usytuowane w sosnowym lesie na terenie ważnego stanowiska archeologicznego, korzysta z 123 projektorów laserowych DLP Panasonic, aby stworzyć wielozmysłowe, angażujące doświadczenie, które zarówno fascynuje, jak i uczy odwiedzających.

Współczesny cud w historycznym otoczeniu

Starożytny Efez, będący obiektem światowego dziedzictwa UNESCO, był jednym z najważniejszych centrów handlowych w regionie Morza Śródziemnego. Ephesus Experience Museum, należące do Ministerstwa Kultury i Turystyki Republiki Turcji oraz zarządzane przez DEM Museums, wzbogaca doświadczenie zwiedzania tego stanowiska archeologicznego. Muzeum zdobyło nagrodę, otrzymując tytuł najlepszego muzeum na tegorocznych US Mondo-Dr Awards, które honorują prestiżowe projekty w sektorze wystawienniczym i hotelarskim na całym świecie. Obiekt ten działa od sierpnia 2023 roku i zyskał już międzynarodową uwagę i reputację.

Ephesus Experience Museum oferuje zwiedzającym wszechstronne poznanie historii Efezu, od jego założenia po szczyt rozwoju jako ważnego ośrodka miejskiego. Zwiedzający, korzystający z przewodnika dostępnego w 17 językach, przemierzają trzy różne sale, zanurzając się w starożytnym mieście za pomocą zaawansowanej technologii audiowizualnej. Muzeum oferuje wielozmysłowe doznania, w tym projekcje 360 stopni, trójwymiarowe pejzaże dźwiękowe oraz efekty atmosferyczne, takie jak mgła i zapachy, które razem tworzą realistyczne, angażujące i edukacyjne doświadczenie.

Transformacyjna Technologia Wizualna

Aby ożywić bogatą historię Efezu, muzeum wykorzystuje 123 laserowe projektory DLP firmy Panasonic, znane ze swojej niezawodności, wyjątkowej jakości kolorów i wysokiej jasności. Te projektory zapewniają wyjątkową jakość obrazu niezbędną do realistycznego i immersyjnego opowiadania historii, które definiuje Ephesus Experience Museum.

Dodatkowo, uproszczone procesy robocze i solidna konstrukcja projektorów, wyposażona w technologię failover, zapewniają minimalne wymagania dotyczące konserwacji oraz stałą wydajność. Zastosowanie różnych obiektywów Panasonic, w tym obiektywów Ultra Short Throw, pozwala na elastyczną instalację i optymalną jakość obrazu bez cieni, co chroni doświadczenie zwiedzających.

W jednej z najbardziej popularnych wystaw, której użyto 90 projektorów DLP Panasonic oraz zaawansowany system dźwiękowy symulują starożytne trzęsienie ziemi, zapewniając zwiedzającym dramatyczne i niezapomniane doświadczenie zanurzenia się w przeszłości.

– Projektory Panasonic były kluczowe w realizacji naszej wizji immersyjnego doświadczenia historycznego. Ich niezawodność i jakość pozwoliły nam ożywić historię Efezu w sposób, który zachwyca i edukuje naszych zwiedzających – komentuje Eda Bildiricioglu, CEO DEM Museums.

Globalna Współpraca

Cały projekt, który trwał 26 miesięcy i angażował do 150 ekspertów z całego świata, został ukończony w sierpniu 2023 roku. Współpraca między Panasonic Connect Europe a dystrybutorem i integratorem systemów Astel Profesyonel Goruntu Sistemleri A.S. zaowocowała światowej klasy doświadczeniem muzealnym, wspieranym przez kreację treści przez Marshmallow Laser Feast oraz projektowanie wystaw przez Atelier Brückner.


Więcej materiałów w podobnej tematyce można przeczytać TUTAJ.