Nowości Ricoh zwyciężył w konkursie dobrych praktyk

Ricoh zwyciężył w konkursie dobrych praktyk

0

Ricoh otrzymał główną nagrodę w konkursie “Dobrych Praktyk Zrównoważonego Rozwoju EFQM” za zorientowany na klienta Program Optymalizacji Zrównoważonego Rozwoju (Sustainability Optimisation Programme). Program jest usługą doradczą, która pomaga firmom zmniejszać emisję dwutlenku węgla w procesie zarządzania dokumentami. Ricoh miał najwięcej głosów online zarówno od publiczności, jak i jury EFQM składającego się z ekspertów z branży. Zwycięstwo zostało ogłoszone podczas konferencji Learning Edge w Brukseli.

Oceniający szukali organizacji, u których zrównoważony rozwój jest wbudowany w kulturę, które w swojej działalności kierują się zasadami etycznymi, jasno określonymi wartościami i najwyższymi standardami – co zapewniło im osiągnięcie zrównoważenia ekonomicznego, społecznego i ekologicznego. Kryteria oceny obejmowały także wartość dodaną dla klientów i inspirowanie innych do stosowania innowacji w swoim podejściu do zrównoważonego rozwoju.

Ricoh, ze swoim proaktywnym podejściem do środowiska, wykraczaniem poza przyjęte normy w łączeniu działalności z redukcją negatywnego wpływu na środowisko i zyskownością, spełniał te kryteria. Dzięki Programowi Optymalizacji Zrównoważonego Rozwoju, Ricoh pokazał swoją koncentrację na zapewnianiu zrównoważonego rozwoju klientom, zwiększając ich świadomość środowiskową i zapewniając innowacje, które prowadzą do oszczędności kosztów i energii.  

Olivier Vriesendorp, Dyrektor ds. Marketingu Ricoh Europe powiedział: “Wygrana w konkursie EFQM docenia zobowiązanie Ricoh do łączenia zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko z efektywnymi procesami dokumentowymi. Nagroda ta jest idealnym zakończeniem „30 dni dla środowiska”, podczas których pracownicy Ricoh brali udział w wielu działaniach mających na celu wsparcie Światowego Dnia Środowiska. Wiadomość o nagrodzie została ogłoszona niedługo po uruchomieniu Ricoh Eco-board, pierwszego billboardu w Europie, zasilanego w 100% energią odnawialną. To kolejny przykład długookresowego zobowiązania Ricoh do bycia zrównoważoną firmą, a zarazem wspierania naszych klientów w redukowaniu ich negatywnego wpływu na środowisko.”

Program Optymalizacji Zrównoważonego Rozwoju to najnowszy dodatek do rozwiązań Total Green Office, zaprojektowanych w celu redukcji negatywnego wpływu na środowisko wszystkich procesów związanych z dokumentami. Aby dowiedzieć się więcej na temat programu, wejdź na stronę: www.ricoh-europe.com/reduce2grow