Marketing MIX Rusza konkurs na projekt elewacji

Rusza konkurs na projekt elewacji

0

Pospolite ruszenie – projekt wrocławskiego artysty i performera L.U.C z gościnnym udziałem warszawskiego rapera Sokoła – ma na celu poprawę estetyki miast i osiedli, chaotycznie odmalowywanych w kolorowy trąd i pastelowe pawie. Artyście, dzięki twartości spółdzielni Wrocław – Południe i wsparciu lokalnej gazety udało się zdobyć blok, który odmalowany zostanie zgodnie z propozycją zwycięzcy konkursu.

15 lipca rusza konkurs, który jest szansą, by szary blok stał się płótnem. Spółdzielnia Wrocław – Południe na osiedlu Huby, planuje ocieplenie czterokondygnacyjnego budynku przy ul. Przestrzennej. Elewacje budynku mają około 70 metrów długości, a szerokość  ścian szczytowych to 12,5 metra. Te  wymiary dają olbrzymie pole do popisu – może tu powstać monumentalny obraz, który sprawi, że blok przestanie być anonimowym bunkrem jakich znamy tysiące.

To niezwykły moment, w którym spółdzielnia miejska daje przykład przezwyciężenia stereotypu tragicznego stylu, który poprzez bierną znieczulicę społeczną zawładnął dosłownie całym krajem – mówi L.U.C.

Swoje projekty mogą zgłosić zarówno architekci, jak i artyści plastycy, a nawet osoby, bez profesjonalnego wykształcenia, ale za to mające wizję jak ożywić z gustem smutne i nijakie elewacje.