Logo

NowościWielki Format

Foto-tapety na Akademii Atrium

18 stycznia 2013 odbyło się drugie szkolenie z cyklu Akademia Atrium. Tym razem tematem przewodnim były fototapety i aranżacje wnętrz.

Na drugą odsłonę Akademii Atrium przybyło 30 uczestników z całej Polski. Głównym punktem spotkania była prezentacja Justyny Smolec, która blisko 2 godziny opowiadała o projektowaniu wnętrz z wykorzystaniem druku.

Na ponad setce przykładów uczestnicy poznali technikę powiększania perspektywy poprzez zdjęcia i grafiki mające głębię oraz możliwości jakie dają złudzenia optyczne na ścianie jak i w przestrzeni. Pokazane zostały także techniki stosowania akcentów kolorystycznych.

Projektantka zaprezentowała możliwości druku wielkoformatowego nie tylko w ujęciu foto-tapet ale także obrazów na płótnie, grafik, rysunków. Uczestnicy spotkania zobaczyli niezwykle kreatywne przykłady stosowania wydruków i materiałów dekoracyjnych na frontach meblowych, przeszkleniach, ścianach, sufitach oraz podłogach. Nie zabrakło też rozdziału o oświetleniu wydruków oraz umiejscowieniu grafik.

Prowadząca na co dzień prowadzi autorską pracownię projektowania wnętrz i architektury. Tworzy tam koncepcje przestrzeni mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej jak i projekty mebli. W swoich aranżacjach wykorzystuje fototapety i folie dekoracyjne kierując się zasadą zachowania równowagi kolorystycznej, materiałowej i stylistycznej. Od 12 lat związana jest z miesięcznikiem Dobre Wnętrze.

Druga cześć spotkania to prezentacja nośników czyli folii dekoracyjnych, canvasów oraz fototapet przez specjalistów z firmy Ikonos. Przedstawiciele firmy Atrium zaprezentowali także najnowsze rozwiązania Mutoh i Zenith do druku w/w materiałów.

Ciekawostką dla wszystkich uczestników była możliwość zobaczenia na żywo normalnego cyklu produkcyjnego materiałów do druku wielkoformatowego.