Nowości DigiFlex Group s.c. z systemem Kodak Flexcel NX WIDE-C

DigiFlex Group s.c. z systemem Kodak Flexcel NX WIDE-C

0

DigiFlex Group s.c. to przygotowalnia płyt polimerowych, która zainwestowała w pierwszy w Polsce system Kodak Flexcel NX WIDE-C z pełną linią do obróbki płyt w formacie 1200×1600. Wszystko to razem daje – co podkreślają właściciele firmy Joanna Sychowicz i Piotr Kolera – znakomite rezultaty. Ta licząca sobie niespełna dwa lata firma rozwija się i zdobywa coraz większe zaufanie i zainteresowanie klientów – fleksograficznych drukarń opakowaniowych z Polski i z zagranicy. Niejednokrotnie trafiają tu one z najtrudniejszymi projektami i powierzają jej swoje prace.

Wieloletnie doświadczenie właścicieli firmy oraz jej pracowników w zakresie przygotowania materiałów do druku fleksograficznego, pozyskane zarówno w przygotowalniach, ale co szczególnie cenne – również w drukarniach opakowaniowych i etykietowych – to wartość nadrzędna tej firmy.- Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jakie pozyskaliśmy podczas naszej wcześniejszej kariery zawodowej – mówi Joanna Sychowicz – doskonale wiemy, jakie procesy zachodzą w drukarniach fleksograficznych, czego można się spodziewać po stronie drukarni, co się może wydarzyć w procesie drukowania. Wszystko to sprawia, że już na etapie przygotowania materiałów do druku jesteśmy w stanie to przewidzieć i tak przygotować formy drukowe, by naszemu klientowi zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa produkcji. Cieszy nas fakt, że to udaje się nie tylko przy pracach prostych, ale również tych najtrudniejszych. Na taki sukces składa się z jednej strony technologia Kodak Flexcel NX, na której oparliśmy swoją produkcję, z drugiej zaś – nasze unikalne rozwiązania technologiczne oraz model biznesu, jaki wdrożyliśmy na początku naszej działalności.

Przy wyborze naświetlarki, która ma pracować w firmie DigiFlex Group s.c. od początku było jasne, że będzie to rozwiązanie Kodaka. – Znaliśmy je niemal od chwili, gdy pojawiło się w Polsce – mówi Joanna Sychowicz. – Pracowaliśmy z tym rozwiązaniem kilka lat wcześniej, poznając wszystkie możliwości tej technologii. Wiedzieliśmy też jak duże efekty można osiągać wykorzystując je w codziennej pracy i dlatego zdecydowaliśmy się na wybór systemu Kodak Flexcel NX.

System składa się z: naświetlarki termicznej Trendsetter NX, specjalnego laminatora, unikalnych powłok termograficznych ThermalImagingLayer oraz płyt polimerowych Flexcel NXH (przeznaczonych do drukowania na różnego rodzaju podłożach takich jak papier, folia, aluminium, karton czy materiały etykietowe i wiele innych). Został on tak opracowany, aby uzyskać bardzo wysoką jakość matrycy i tym samym odbitki nakładowej, co pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie projektów i zwiększenie wydajności drukowania .

– Przykładem niech będzie tutaj zrealizowany z sukcesem projekt naszego klienta, o ogromnym nakładzie ok. 500 tyś metrów bieżących ciągłego druku, przy szerokości wstęgi 900 mm. Projekt zrealizowany na jednym komplecie form z utrzymaną jednakową jakością w całym nakładzie – mówi Piotr Kolera. – Owszem, prawdą jest, o czym mówi się w branży nieco naciągając fakty, że nieprawidłowo przygotowane płyty mogą zużywać się szybciej. Zachowując jednak reżim technologiczny jaki określa firma Kodak przy ich wytwarzaniu, a taki bezwzględnie stosujemy w naszej firmie, oferowane przez nas i wykonane w systemie Kodak Flexcel NX formy drukowe są bardzo trwałe i wytrzymują nawet bardzo duże nakłady. Dodatkowo – co bardzo sobie cenimy –system Kodaka jest bardzo elastyczny. Dzięki temu mogliśmy wdrożyć nasze autorskie, unikalne rozwiązanie technologiczne UniqueHQ, by w jeszcze większym zakresie zaspokoić oczekiwania klientów i wyróżnić się jakością oferowanych produktów. Wszystko to sprawia, że gwarantujemy obecnie jakość niedostępną dla innych funkcjonujących na rynku przygotowalni, co przekłada się również na wysoką jakość końcowego produktu naszych klientów.

Materiał opracowano na podstawie informacji Kodak oraz PAI PrintinPoland.com.