Event MIX Pierwszy Global Meetings Industry Day

Pierwszy Global Meetings Industry Day

0

Dziś (14 kwietnia) rusza globalna inicjatywa pod hasłem 1st Global Meetings Industry Day. Po raz pierwszy w historii, równolegle na całym świecie odbędą się spotkania ekspertów, praktyków i adeptów przemysłu spotkań. W Polsce promotorem wydarzenia jest Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie i działające przy uczelni koło naukowe „2B”.

Wydarzenie Global Meetings Industry Day zostało zainicjowane przez kanadyjską grupę profesjonalistów związanych z MPI, a następnie zamienioną na Meetings Mean Business Coalition (MMBC). Do idei dołącza również SGTiR. Z tej okazji w dniu 14 kwietnia odbędzie się specjalne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie poświęcone m.in. perspektywom i znaczeniu polskiego przemysłu spotkań.

W ramach wydarzenia zaplanowano prezentację pt. „Poland Meetings Impact”, którą poprowadzi dr Krzysztof Celuch, wykładowca SGTiR, członek rady dyrektorów MPI w Dallas i kierownik Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej. Po prelekcji odbędzie się dyskusja z udziałem kadry naukowej SGTiR, ekspertów rynku oraz członków KN Turystyki Biznesowej „2B”. Ponadto, przedstawiciele PRO4MEDIA opowiedzą o narzędziach stosowanych w event marketingu, m.in. o prezentacjach na ekranach diodowych i aplikacjach z wykorzystaniem systemu rozpoznawania dotyku. Odbędzie się również specjalne, uroczyste spotkanie Rady Biznesu SGTiR, w której skład wchodzą m.in.: przedstawiciele Orbis SA, Mazurkas Travel, MPI Poland, Polskiej Izby Turystyki oraz AZS. 

– Według ostatnich danych zebranych przez Polską Organizację Turystyczną (PTO), w 2015 r. zaledwie w 34 tys. wydarzeń wzięło udział ok. 7 mln uczestników. Wygenerowały one ponad 1,5 mld zł wartości dodanej dla gospodarki. Całkowita wartość rynku może być nawet do 10 razy większa od monitorowanej. O perspektywach i znaczeniu Polski w kontekście szans na organizację w Polsce średnich i dużych imprez i kongresów międzynarodowych chcemy rozmawiać podczas światowego święta przemysłu spotkań, Global Meetings Industry Day – mówi dr Krzysztof Celuch z SGTiR.

Spotkanie odbędzie się: 

14 kwietnia w godz. 17:30-20:30

biuro PRO4MEDIA

ul. Tukana 13, Warszawa

JK