Event MIX Hotelarstwo z pasją. Hotele Diament | Grzegorz Konieczny

Hotelarstwo z pasją. Hotele Diament | Grzegorz Konieczny

0

Jakie wyzwania stoją przed hotelarzami, czym się wyróżnić na tle konkurencji oraz jak wiele pracy trzeba włożyć, by klient opuścił hotel zadowolony opowiada Grzegorz Konieczny, Dyrektor Park Hotelu Diament w Katowicach.

Pokonał Pan wszystkie szczeble w pracy hotelowej. Zaszedł Pan dość wysoko, obecnie zajmując stanowisko dyrektora Park Hotelu Diament w Katowicach. Czym jest dla Pana praca w tej branży?
W branży hotelarskiej pracuję od dekady. Rozpoczynałem na stanowisku recepcjonisty i w miarę jak mijały lata, zdobywałem doświadczenie, pnąc się po szczeblach kariery, aż do momentu, w którym jestem dziś. Ale nie zatrzymuję się, wciąż idę do przodu. Hotelarstwo mam we krwi, to moja pasja. Praca w hotelarstwie jest wyjątkowo ciekawa i wdzięczna, daje wiele możliwości, jeśli chodzi o rozwój zawodowy. Warto w życiu robić to, co się czuje i kocha, dlatego cieszę się, że jestem tu, gdzie jestem i robię to, co robię. Dodatkowo wykładam na Politechnice Śląskiej. Praca ze studentami, przyszłymi hotelarzami, to jedno z bardziej rozwijających zajęć. Od studentów też się czasem uczę 🙂

Rynek hotelowy jest ogromny i wymagający. Czym marka wyróżnia się na tle konkurencji? Dlaczego klient powinien wybrać Hotel Diament. Ze względu na lokalizację, czy raczej jakość obsługi?
To co nas wyróżnia, to zarówno kompleksowe, wysokiej jakości usługi, jak i lokalizacja. Jesteśmy obecnie jedną z największych, polskich sieci hotelowych. Mamy aż 14 hoteli w siedmiu miastach na południu Polski. Katowice, Wrocław, Ustroń, Zabrze, Gliwice, Siemianowice Śląskie – co można powiedzieć o tych miejscach? To liczące się ośrodki gospodarcze, centra przemysłowe i turystyczne oraz miejsca ważnych wydarzeń kulturalnych i biznesowych. W tych, pulsujących życiem miastach, pracuje czternaście naszych obiektów. Hotele Diament to w większości hotele biznesowe, ale także butikowe, jak np. mieszczący się w 120 letniej zabytkowej kamienicy Hotel Diament Plaza w Gliwicach.

Hotele Diament to także hotele położone w górskich okolicach, jak SPA & Wellness Hotel Diament Ustroń. Jako sieć, jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania zarówno wymagającego biznesmena, który pragnie dobrze wypocząć w podróży służbowej, ale i oczekiwania równie wymagającej pary z dziećmi wybierającej się na rodzinny wypoczynek w góry. Dlaczego klient powinien wybrać właśnie naszą sieć? Hotelarskie doświadczenie zdobywamy od przeszło dwóch dekad, dokładamy starań by odpowiadać na potrzeby naszych klientów i dostosowywać się do aktualnych trendów. Jesteśmy nowocześni, jesteśmy na czasie. A przy tym jesteśmy zgranym i profesjonalnym zespołem, który zabiega o to, by każdemu klientowi było u nas, jak najwygodniej. Słuchamy naszych gości. Działamy z pasją i oprócz tego, że się rozwijamy, stale podnosimy jakość naszych usług. Dlaczego jeszcze? Skądkolwiek by nie spojrzeć, jeśli chodzi o Śląsk, zarówno Górny jak i Dolny – jesteśmy na wyciągnięcie ręki.

Jesteście siecią hotelarską dość honorowaną i docenianą w różnego rodzaju konkursach. Proszę się pochwalić jakie najważniejsze nagrody otrzymaliście? Która z nich jest najcenniejsza i dlaczego?
Najlepszą nagrodą, o co staramy się każdego dnia, jest zadowolenie naszych gości z pobytu w Hotelach Diament. Każde wyróżnienie jest dla nas cenne i za każdym razem niesie za sobą istotną treść. Treść, która wynagradza troskę o klienta i jeszcze silniej motywuje do dalszej pracy. „Jesteście w gronie najlepszych”, „cenimy was za wasze starania”, „jest nam u was dobrze”, „jesteście naszymi przyjaciółmi” – takie opinie uskrzydlają. Spośród zdobytych wyróżnień na pewno mogę wymienić: Gazelę Biznesu, Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji przyznany w konkursie organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach „Laury Umiejętności i Kompetencji 2014”, czy wyróżnienie „Firma z Przyszłością”, które zostało nam przyznane w tym roku, podczas XXIII Wielkiej Gali Rzemiosła organizowanej przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Równie ważne wyróżnienia dla Hoteli Diament to także tytuł Hotel Przyjazny Rodzinie i dwie nagrody: Best Hotel Award, czy TopHotel, którymi został nagrodzony Park Hotel Diament w Katowicach, którym obecnie zarządzam. Park Hotel Diament w Katowicach od lat doceniany jest przez naszych gości ze względu na wysoki standard obsługi, ale także ze względu na idealną lokalizację blisko centrum miasta i w sąsiedztwie autostrady A4. Spełniamy wymagania zarówno klientów biznesowych, jak i turystów i to właśnie, w obu przypadkach, doceniają kapituły konkursowe.

[galeria=”1″]

Co według Pana jest najważniejsze w tej branży. Na co należy zwracać największą uwagę, by przyciągnąć klientów?
Jak w każdej branży, sposobem na sukces jest konsekwentne działanie. Postawienie sobie celu i dążenie do niego. To z biegiem czasu przynosi pożądane efekty i pozwala osiągnąć satysfakcję i zadowolenie z wykonywanej pracy. Ktoś mądry stwierdził kiedyś, że szczęśliwy ten, kto pracuje robiąc to, co kocha. I myślę, że to jest właśnie istota pracy w zawodzie hotelarza. Traktujemy hotelarstwo z pasją. Kochamy to, co robimy. Nasi klienci to widzą, czują to i doceniają, bo wracają do nas.

Z jakim największym problemem stykacie się w codziennej pracy?
Pracując w hotelach, obiektach, które są do dyspozycji gości każdego dnia i o każdej porze, nie sposób uniknąć wyzwań i niespodziewanych sytuacji. W zwalczaniu wszelkich trudnych okoliczności pomaga cierpliwość, którą powinien mieć każdy hotelarz. Im szybciej młodzi, przyszli hotelarze zdadzą sobie sprawę z charakteru tej profesji, tym lepiej się sprawdzą w tym zawodzie.

Poza samymi hotelami macie Państwo w swojej ofercie również wiele atrakcji dla gości. Proszę opowiedzieć z czego goście mogą skorzystać poza samym noclegiem.
Dbamy o to, by pobyt w Hotelach Diament był jak najbardziej komfortowy. Oferujemy aktywności, które nie są dostępne w innych hotelach, a które wnoszą nową jakość dla naszych gości. Jedną z takich propozycji są zajęcia z jogi, które odbywają się w naszym hotelu w każdy wtorek, a które śmiało polecam każdemu, zwłaszcza tym wiecznie zapracowanym. Joga to świetna aktywność na wszelkie fizyczne i psychiczne dolegliwości naszych czasów. Relaksuje ciało i umysł. Praktykowano ją w północnych Indiach już cztery tysiące lat temu. Podobno ćwiczenia te wymyślił bóg Sziwa dla swojej żony, aby była zawsze piękna. My dajemy naszym gościom możliwość skorzystania z tych zajęć, aby zawsze czuli się u nas zdrowi i wypoczęci na duchu i ciele.

Nasi goście mogą skorzystać także z symulatora golfa w hotelowym Golf Pubie. Zabawa z tym urządzeniem daje możliwość coachingu i poszerza umiejętności, porównywalne do tych, jakie zdobywa się na prawdziwych polach golfowych. Symulator golfa umożliwia analizę toru lotu piłki, ruchu kijem jak również tak zwanego „swingu” gracza. Dzięki temu, nasi goście mogą rozgrywać rundę za rundą poza sezonem, na wiernie odwzorowanym graficznie, ulubionym polu golfowym.

Dla gości, którzy podróżując wybierają nasze hotele, czekają także Strefy Kibica, w których lada dzień można będzie śledzić transmisje EURO 2016 na dużych TV lub telebimach, kosztując przy tym w smacznych przekąskach i napojach oraz wielu pozytywnych, sportowych emocjach. Te i wiele innych atrakcji, dla gości dorosłych i tych najmłodszych, czekają w Hotelach Diament.

Stawiacie na ekspansję w nowych miejscach czy będziecie starali podnosić jakość tych zasobów, którymi obecnie dysponujecie?
We wszystkie obszary naszej działalności wkładamy wiele pracy i energii i to przynosi nam oczekiwane wyniki. W tej chwili, posiadamy 14 obiektów na południu Polski. Nasze plany inwestycyjne sięgają  Warszawy, myślimy też o ekspansji sieci za granicą. Ale nie zapominamy o tym co dzieje się tu i teraz. Koncentrujemy się zarówno na możliwościach rozwoju sieci, jak i na doskonaleniu hoteli już istniejących.

Rynek wciąż się rozwija, chyba nie osiadacie na laurach. Proszę powiedzieć jakie są plany na przyszłość?
Plany na przyszłość? Rozwój, rozwój i jeszcze raz doskonalenie się. Dbamy o ciągłe podnoszenie jakości oferowanych usług, poszukujemy nowych lokalizacji pod nasze hotele jak i właścicieli funkcjonujących hoteli, którzy mogliby współpracować w ramach marki Hotele Diament. Przede wszystkim jednak chcemy mocno inwestować w ludzi, kadrę Hoteli Diament, bo to ona będzie napędzała i realizowała plany spółki. Przyszłością Hoteli Diament są ludzie. Ludzie, którzy chcą tworzyć tę markę z prawdziwą hotelarską pasją, dzięki której klient czuje się u nas dobrze i komfortowo.

http://www.hotelediament.pl/

Rozmawiała Paulina Pięta

Grzegorz Konieczny – Dyrektor w Park Hotelu Diament w Katowicach. Ponad 10 lat doświadczenia w hotelarstwie. Rozpoczynał swoją karierę na stanowisku recepcjonisty, w miarę upływu lat, zdobywając doświadczenie piął się po szczeblach kariery. Hotelarstwo ma we krwi. Wykładowca na Politechnice Śląskiej – od 2 lat uczy przyszłych hotelarzy studiujących na kierunkach związanych z hotelarstwem.