Logo

Event MIX

StrefaMICE.pl dołącza do Hotel Media Group

Anna Nowakowska autorka bloga StrefaMICE.pl dołączyła do grona ekspertów i szkoleniowców w Hotel Media Group. W zespole będzie odpowiedzialna za prowadzenie autorskich szkoleń MICE Venue Management, dedykowanych tematom zarządzania obiektami eventowymi oraz współpracy obiektów w tym hoteli i innych lokacji z branżą eventową.

Szkolenia podzielone są na 2 moduły: pierwszy – dla inwestorów hotelarstwa poświęcony głównie przystosowaniu obiektów dla branży MICE i organizacji wszelakich eventów, czyli zastosowania niezbędnych w branży eventowej elementów i wprowadzenia ich do obiektu już na etapie inwestycji. Drugi moduł dedykowany jest przedstawicielom obiektów: dyrektorom, kierownikom oraz pracownikom działów MICE, sprzedaży i marketingu czy działów konferencji i bankietów. Szkolenie głównie oparte jest na dostosowywaniu technik sprzedaży i marketingu do zmieniających się branżowych oczekiwań organizatorów wydarzeń i ich zleceniodawców czyli m. in. jak współpracować z branżą MICE, jak przygotowywać oferty, jak negocjować i wygrywać to tylko niektóre z tematów które widnieją w programie szkolenia Ponadto każde spotkanie wzbogacone będzie o blok tematyczny dotyczący sytuacji rynkowej (sektor MICE), współpracy ze stowarzyszeniami branżowymi, instytucjami oraz mediami.

Odbiór bloga strefaMICE.pl bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Przez 3 lata jego działalności otrzymałam wiele maili oraz osobistych podziękowań za to, że poruszam tematykę związaną z MICE Venue oraz ich zarządzaniem w zakresie eventowych wydarzeń. Wiele pozytywnych słów usłyszałam na temat pojawiających się na blogu wskazówek odnośnie wzajemnej współpracy agencji eventowych, podwykonawców i klientów z obiektami i miejscami spotkań. Obecnie hotel to za mało, a jego infrastruktura musi być odpowiednio dopasowana do zmieniających się trendów i oczekiwań branży. Aby obiekt był brany przez branże MICE pod uwagę do organizacji wydarzeń musi spełniać szereg specyficznych wymagań. Stąd pomysł na stworzenie szkolenia dedykowanego tym tematom. Szkolenia i prelekcje eksperckie z tego zakresu prowadzę już od kilku lat niemniej jednak włączenie ich w program szkoleń stworzonych we współpracy z Hotel Media Group uważam za dopełnienie. Jestem przekonana, że wzbogacone o marketingową wiedzę Dagmary Plata Alf, założycielki Hotel Media Group będą dla branży hotelarsko – obiektowej idealnym i kompleksowym produktem a przede wszystkim precyzyjnie dopasowanym do obecnych potrzeb rynku.

Hotel Media Group to firma zrzeszająca wybitnych specjalistów na rynku specjalizujących się w świadczeniu usług na rzecz branży HoReCa. Obejmuje zarówno ofertę usług szkoleniowych, doradczych, a także zaawansowanego outsouringu usług marketingowych. W ramach oferty szkoleniowej skupia się na specjalistycznych zagadnieniach – poczynając od sprzedaż i marketingu usług hotelowych I PR-u, poprzez zarządzenie eventami, aspekty HR. Firmę wyróżnia przede wszystkim metodologia i podejście do aspektów szkoleniowych. Wszystkie szkolenia są przygotowywane indywidualnie pod daną grupę. Pracujemy na przykładach danych obiektów i analizujemy ich sytuację po to, aby warsztaty stanowiły dla nich praktyczne zastosowanie. Każde szkolenie poprzedzone jest dokładną analizą potrzeb, a także zakończone indywidualnym webinarium, które sprawia, iż zostają precyzyjnie zweryfikowane uzyskane kompetencjezaznacza Dagmara Plata Alf, założycielka Hotel Media Group. Warsztatom towarzyszą także profesjonalnie przygotowane materiały dydaktyczne – atrakcyjne zarówno pod względem merytorycznym, jak i wizualnym. Ceny szkoleń otwartych rozpoczynają się od 890 zł netto (za osobę) przy szkoleniach 1-dniowych kończąc na 2190zł netto w przypadku specjalistycznych szkoleń 3-dniowych.

Szkolenia z zakresu MICE Venue Management to nie jedyna nowość w działalności Anny Nowakowskiej. Od czerwca działa również usługa MICE Consulting stworzona głównie dla przedstawicieli hoteli, obiektów konferencyjno – eventowych jak również inwestorów hotelarstwa i innych obiektów.

Najczęściej zadawane mi pytania w ciągu ostatnich lat to m. in.: jaki obiekt jest najlepszy i najchętniej wybierany przez organizatorów na wydarzenia, jak przedstawia się przyszłość obiektów i miejsc spotkań, jakie są trendy w budowie hoteli i centrów konferencyjnych w zakresie organizacji wydarzeń, jak współpracować z branża MICE i wiele wiele innych.

Okazuje się też, że o ile stosowane techniki sprzedażowe mogą być powielane o tyle wiedza o rynku MICE oraz znajomość potrzeb organizatorów wydarzeń i ich zleceniodawców w większości obiektów kuleje. Problem istnieje często już na poziomie planowania inwestycji, gdyż wielokrotnie przystosowanie obiektu dla branży MICE jak choćby eventowy aspekt techniczny w obiekcie czy optymalne dostosowanie przestrzeni do organizacji wszelakich wydarzeń – są pomijane. Tak narodził się pomysł stworzenia usługi jaką jest MICE Consulting dedykowanej obiektom i miejscom spotkań – mówi Anna Nowakowska.

Usługa MICE Consulting będzie też dostępna w ramach audytów MICE, które oferuje Hotel Assist w ramach Hotel Media Group.

PP