Logo

Event MIX

Igrzyska Olimpijskie Rio 2016: eventy Visa w Sopocie

W tym roku mija 30 lat odkąd Visa jest partnerem ruchu olimpijskiego i sponsorem Igrzysk Olimpijskich. W związku z największym sportowym wydarzeniem na świecie – letnimi Igrzyskami Olimpijskimi Rio 2016, Visa przygotowała dla konsumentów dziesiątki atrakcji pod hasłem „Bądź całym sercem w Rio” w okolicach sopockiego molo – jednego z najpopularniejszych latem miejsc w Polsce.

Od 5 sierpnia br. kawiarnia Koło Molo zamieniła się w strefę Visa, w której na telebimie można oglądać transmisje z rywalizacji sportowców w Brazylii, a wszyscy chętni mogą również wziąć udział w wirtualnej wycieczce po Rio de Janeiro. Pomiędzy 12 a 15 sierpnia br. na głównym placu przed sopockim molo odbędzie się specjalny event Visa, w ramach którego na odwiedzających czekać będzie m.in. możliwość stworzenia spersonalizowanych koszulek czy zabawy na symulatorach sportowych. Do odwiedzenia atrakcji przygotowanych przez Visa zachęca kampania reklamowa prowadzona w lokalnych mediach.

– Igrzyska olimpijskie to wielkie sportowe święto. W ramach zorganizowanej w kwietniu i maju loterii wysyłamy do Rio de Janeiro 24 osoby, które na żywo obejrzą rywalizację sportowców. Nie zapominamy jednak o tych, którzy w sierpniu będą śledzić Igrzyska w kraju. Jako oficjalny partner Rio 2016 zapraszamy wszystkich obecnych latem w Sopocie do udziału w naszych eventach i wspólnego oglądania transmisji z Igrzysk – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Od startu Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, tj. 5 sierpnia br., działa strefa Visa w kawiarni Koło Molo. Jej główną atrakcją jest duży telebim, na którym wyświetlane są transmisje na żywo z zawodów rozgrywanych podczas Igrzysk. W strefie Visa dostępne jest również specjalne stanowisko, gdzie – za pomocą okularów do wirtualnej rzeczywistości – można odbyć wycieczkę po Rio de Janeiro. Wokół strefy krążą hostessy Visa z tabletami zachęcające do wzięcia udziału w specjalnym quizie olimpijskim dostępnym online.

12 sierpnia br. na głównym placu przed sopockim molo rozpocznie się 4-dniowy event Visa. W ramach eventu chętni będą mogli też skorzystać z symulatorów rowerowych, wioślarskich i windsurfingowych, a także gier komputerowych z motywami Igrzysk Olimpijskich Rio 2016. W ciągu dnia organizowane będą warsztaty samby, a wieczorami odbędą się pokazy tańca. Na plaży obok molo powstanie boisko Visa do siatkówki plażowej, gdzie rozgrywane będą pokazowe mecze. Na boisku zostanie zorganizowany także turniej dla wszystkich chętnych.

Do odwiedzenia strefy Visa oraz wzięcia udziału w evencie zachęca kampania reklamowa prowadzona w lokalnych mediach – radiu, prasie oraz serwisach internetowych – oraz okolicznościowe spoty emitowane w kinie letnim, usytuowanym na sopockiej plaży.

– Poprzez działania marketingowe skupione na Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016 chcemy zwrócić większą uwagę konsumentów na to wyjątkowe wydarzenie. Na Igrzyska pojechało ponad 200 polskich sportowców, którzy będą rywalizować o medale. Wśród nich jest zawodniczka tenisa stołowego oraz przedstawicielka Team Visa Natalia Partyka. Trzymamy kciuki za udany występ jej drużyny i wszystkich Polaków w Rio de Janeiro – podsumowuje Jakub Kiwior, Visa Europe.

 JK