Event MIX Bitwa o powerbanki w Arkadii – czyli złe praktyki w organizacji eventu

Bitwa o powerbanki w Arkadii – czyli złe praktyki w organizacji eventu

0

18 lutego odbyło się wydarzenie mające uczcić podpisanie umowy pomiędzy twórcami pokemonów, firmą Niantic i CH Arkadia. Uruchomiono więc wabiki, nagłośniono sprawę i zorganizowano konkurs. Miał on polegać na tym, że za trzy złapane pokemony na terenie centrum dostawało się powerbanka. Przez fatalną organizację i czterokrotne zmienianie miejsca w którym wydawano powerbanki doszło do rękoczynów, płaczu dzieci, kłótni i wyzwisk.

Niantic podpisał umowę z największymi centrami handlowymi w Warszawie. Wszystko po to, by gracze mogli łapać stworki w cieple. Wraz z tym udostępniono nową aktualizację w której dodano masę nowych pokemonów. To właśnie je można było złapać podczas sobotniego eventu. Jeżeli złapało się przynajmniej trzy, o godz. 15.00 miało się odbyć nagradzanie użytkowników.

Wskazano miejsce pod sceną do którego gracze mieli się udać. Czterokrotnie je zmieniano, przez co kolejka zupełnie się rozsypała. Z tyłu napierali ludzie, a z przodu ochroniarze apelowali o cofnięcie się. Jedyny sznur, który tam stał nie spełniał swojej funkcji i nikt nie pilnował, by się nie przesuwał, co sprawiło, że gracze byli kompletnie zdezorientowani. W konsekwencji dzieci zaczęły płakać, ludzie zaczęli się robić nerwowi, przepychać się, kłócić, szturchać i wyzywać. W dodatku widać było, że zarówno prowadzący, jak i ochrona zupełnie nie poradzili sobie z sytuacją i przekładali wydawanie powerbanków z minuty na minutę w związku z czym wydarzenie się opóźniło.

Widać, że Arkadia nie doceniła siły własnego wydarzenia i ewidentnie nie była przygotowana na taką ilość uczestników.

Redakcji „Warszawy w Pigułce” udało się także zarejestrować tę sytuację na filmie:

[youtube=”V1itas49AfY”]

Jak podkreśla redakcja, wizerunek Pana, który próbował uderzyć jej reporterkę, znieważył ją i podawał się za policjanta (co wynikało z rozmowy, której już nie udało im sie zarejestrować) został przesłany na policję.

Materiał został przygotowany przez redakcję www.warszawawpigulce.pl i został udostępniony przez OOH magazine dzięki uprzejmości portalu.

KL