Wydarzenia Kongres Światowego Stowarzyszenia Weterynarii Małych Zwierząt WSAVA 2020 r. w EXPO XXI...

Kongres Światowego Stowarzyszenia Weterynarii Małych Zwierząt WSAVA 2020 r. w EXPO XXI Warszawa

0

Dzięki staraniom EXPO XXI Warszawa i wsparciu Warsaw Convention Bureau kolejny duży międzynarodowy kongres, liczący ponad 3000 delegatów z całego świata, odbędzie się w 2020r. w stolicy. Tym razem będzie to najważniejsza, doroczna międzynarodowa konferencja Światowego Stowarzyszenia Weterynarii Małych Zwierząt WSAVA.

Członkowie Stowarzyszenia WSAVA to organizacje weterynaryjne z całego świata, działające w obszarze weterynarii zwierząt domowych. Obecnie WSAVA liczy 96 organizacji, reprezentujących ponad 158 tysięcy indywidualnych lekarzy weterynarii z całego świata. Światowy Kongres WSAVA jest konferencją naukową, podczas której praktykujący lekarze weterynarii dzielą się swoimi doświadczeniami. Kongres trwa 4 dni, liczy 3000 uczestników i co roku rotuje pomiędzy regionami Azji i Oceanii, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i obu Ameryk. Kongres nigdy wcześniej nie odbył się w naszej części Europy.  W 2017r. odbędzie się  w Kopenhadze w Bella Center, w 2018 w Marina Bay Sands w Singapurze, a w 2019 w Metro Toronto Convention Center w Kanadzie. Kongres organizowany jest przez KENES International.

– Jestem bardzo dumna i szczęśliwa, że komitet organizacyjny zdecydował się nam zaufać – mówi Anna Górska z EXPO XXI, która zainicjowała proces starań o zdobycie kongresu WSAVA ponad dwa lata temu. Cała procedura starań o kongres była wieloetapowa i skomplikowana, tym bardziej cieszy sukces! – dodaje. W ostatnim czasie udało nam się potwierdzić dwa duże kongresy w Warszawie, EPA 2019  i WSAVA 2020. Każdy jest inny i wymaga różnorodnych działań, których podstawą jest determinacja, cierpliwość i wsparcie władz. W przypadku WSAVA 2020 Warsaw Convention Bureau wspierało starania na każdym etapie, od organizacji bezpłatnej komunikacji dla delegatów, po współfinansowanie i aktywny udział w wizycie kontrolnej, która miała miejsce w lutym tego roku. Ważny był również stały kontakt z polskim ambasadorem, przedstawicielem WSAVA oraz współpraca z partnerami takimi jak Belvedere, gdzie zorganizowano kolację dla uczestników wizyty kontrolnej, składającą się z lokalnych polskich produktów, połączoną z degustacją polskich win.  

Warszawa jest destynacją konferencyjną jeszcze nie do końca odkrytą na świecie. Wizyta kontrolna WSAVA, w której brali udział przedstawiciel KENES oraz WSAVA, przekonała nas po raz kolejny, że mamy bardzo dobrą infrastrukturę, profesjonalne kadry i świetną kuchnię. Musimy się tylko tym aktywnie chwalić na świecie, a organizacja dużych prestiżowych kongresów takich jak WSAVA, jest do tego świetnym narzędziem.

Decyzja o organizacji kongresu WSAVA w 2020r. w Polsce zapadła w listopadzie 2016r. W kraju, na ostatnim etapie, pod uwagę brane były tylko dwa miasta, Warszawa i Kraków. Promocja kongresu WSAVA 2020 w Warszawie rozpocznie się już na tegorocznym wrześniowym kongresie w Kopenhadze.  

MW