Event MIX Hotel Centrum Sosnowiec – klimat międzywojnia na wyciągnięcie ręki

Hotel Centrum Sosnowiec – klimat międzywojnia na wyciągnięcie ręki

60
0

W samym sercu Sosnowca na rogu ulicy Modrzejowskiej i Warszawskiej, w ponad 130-letniej kamienicy znajduje się 3-gwiazdkowy Hotel Centrum Sosnowiec. Gruntowna modernizacja pozwoliła przywrócić kamienicy dawny blask, a aranżacja wnętrz utrzymana jest w klimacie dwudziestolecia międzywojennego.

Historia kamienicy zobowiązuje – sięga ok. 1880 roku. W latach 30. XX wieku mieściło się tu słynne kino „Sfinks”, które zapisało się w historii jako miejsce debiutu Jana Kiepury. Kino reklamowano jako największy i najwspanialszy Teatr Kinematograficzny  w Zagłębiu.

Hotel wyróżnia lokalizacja – znajduje się on bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP i PKS, Urzędu Miasta Sosnowiec, Sali Widowiskowej MUZA, Galerii Handlowej PLAZA. Szybki dojazd do centrum Katowic – 9 km, do lotniska w Pyrzowicach 27 km. Doskonały dojazd do hotelu gwarantuje bliskość autostrady A1 i A4 oraz Drogowej Trasy Średnicowej.

Hotel oddaje do dyspozycji gości 28 pokoi o wysokim standardzie wyposażenia. Pokoje rozmieszczone są na 4 kondygnacjach budynku a goście mogą być zakwaterowani w pokojach typu: Standard, Standard Plus oraz Superior. Hotel jest również przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych.

Obiekt jest wyposażony w sale konferencyjne o łącznej powierzchni 200 m2, posiadające zaplecze multimedialne i przygotowane na przyjęcie gości biznesowych. Ofertę szkoleniowo-konferencyjną uzupełniają śniadania i lunche przygotowywane przez hotelową restaurację.

Restauracja Warszawska mieszcząca się w podziemiach Hotelu Centrum Sosnowiec, nawiązuje wystrojem do okresu międzywojennego. Szef Kuchni, Bartłomiej Kornacki, poleca zarówno dania nietypowe, zaskakujące połączeniem smaków i oryginalnymi składnikami, jak i potrawy tradycyjne. Restauracja Warszawska to idealne miejsce na spotkania z bliskimi na przyjęcia weselne, okolicznościowe i jubileusze. W ofercie znalazło się również bogate menu cateringowe – zawsze dostosowane do potrzeb i charakteru wydarzenia. Restauracja Warszawska dwukrotnie została uhonorowana czapeczką Gault&Millau 2016 i 2017 – przewodnika po najlepszych restauracjach.

Wieczorami można skorzystać z oferty Pubu Warszawskiego, w której znajdują się alkohole nisko i wysokoprocentowe, piwa rzemieślnicze i regionalne, Nalewki Zagłębiowskie, a także przekąski – m.in. burgery z 100% wołowiny. Dodatkowo w okresie wiosenno-letnim część gastronomiczna poszerzona jest o kameralne patio.

Hotel Centrum Sosnowiec, wychodząc naprzeciw swoim gościom, przygotowuje specjalne oferty skierowane zarówno do klientów biznesowych, rodzin, jak i par pragnących spędzić weekend we dwoje. Organizując wydarzenia i spotkania tematyczne, zaznacza swoją obecność na kulturalnej mapie Sosnowca.

http://hotelcentrumsosnowiec.pl/pl

https://www.facebook.com/hotelcentrumsosnowiec/

https://www.facebook.com/RestauracjaWarszawska/

JK