Event MIX MagicVR otwiera pierwszą w Polsce halę rozrywki w wirtualnej rzeczywistości

MagicVR otwiera pierwszą w Polsce halę rozrywki w wirtualnej rzeczywistości

96
0

MagicVR.co, spółka portfelowa notowanego na NewConnect butiku inwestycyjnego Tech Invest Group, otworzy na początku maja pierwszą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych na świecie hal rozrywki. Oferowane będą tam rozgrywki prowadzone w wirtualnej rzeczywistości. Spółka prowadzi również intensywne prace nad własnymi grami.

MagicVR.co prowadzi działalność w dwóch obszarach – produkcji i dystrybucji gier w technologii wirtualnej rzeczywistości oraz rozwoju innowacyjnego formatu hal do rozrywki z wykorzystaniem technologii VR. Pierwsza hala zostanie otwarta 5 maja we Wrocławiu. Gracze będą mogli zagrać w premierową produkcję studia – „Zombie VR Squad”.

– Już wkrótce gracze we Wrocławiu będą mogli doznać zupełnie nowej rozrywki dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. Udostępnimy im nasze własne produkcje, pierwsza to shooter w klimacie zombie, jednak sukcesywnie będziemy dodawać nowe tytuły. Obecnie jesteśmy w trakcie produkcji kolejnych gier, które w tym roku zostaną zaoferowane graczom we wrocławskiej hali, a następnie szerokiemu gronu odbiorców poprzez globalną dystrybucję na platformach Steam i Oculus – powiedział Kamil Klimas, prezes MagicVR.co.

Hala we Wrocławiu to jedna z niewielu tego typu na świecie. Oferuje ponad 400 m kw. miejsca na prowadzenie rozgrywek w trybie multiplayer, dzięki czemu gracze będą mogli ze sobą zarówno współpracować, jak i rywalizować. Docelowo w rozgrywce będzie mogło uczestniczyć aż 8 graczy jednocześnie. Korzystać będą z najnowszego sprzętu HTC VIVE oraz Oculus Rift.

– MagicVR to dynamicznie rozwijająca się firma, która wprowadza na rynek nowy wymiar rozrywki. Jeszcze ważniejszy jest szybko rosnący segment produkcji gier i potencjał jej skalowalności uzyskiwany dzięki globalnej dystrybucji. Jako inwestor jesteśmy zadowoleni z rozwoju spółki, czego efektem jest przeprowadzenie drugiego etapu dokapitalizowania – powiedział Jacek Strzelecki, prezes Tech Invest Group.

Tech Invest Group zainwestował w MagicVR.co w IV kwartale ubiegłego roku. Zgodnie z umową inwestycyjną, w związku z rozpoczęciem działalności operacyjnej, w ubiegłym tygodniu dokonano drugiego dokapitalizowania MagicVR. Spółka od dwóch inwestorów pozyskała 500 tys. zł, po rejestracji w KRS nowych udziałów TIG będzie posiadał 15,67% udziału w kapitale zakładowym.

JK