Event MIX MCC Mazurkas z Medalem Europejskim za projekt Forum Humanum Mazurkas

MCC Mazurkas z Medalem Europejskim za projekt Forum Humanum Mazurkas

27
0

MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel nagrodzony Medalem Europejskim Business Centre Club za projekt Forum Humanum Mazurkas.

MCC Mazurkas po raz kolejny znalazł się w gronie 123 nagrodzonych firm w XXVIII już edycji Medalu Europejskiego, organizowanego przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno – Społeczny w Brukseli. Tym razem firma wyróżniona została za projekt kulturalny FORUM HUMANUM MAZURKAS.

– To dla nas bardzo ważna nagroda. Cieszymy się, że organizatorzy konkursu docenili nasz autorski projekt kulturalno – artystyczny, który realizujemy od 5 lat – podkreśla Michał Kozak, Dyrektor Generalny MCC Mazurkas. W ramach Forum Humanum Mazurkas zorganizowaliśmy ponad 50 różnych koncertów, benefisów i spotkań z artystami. Każdej edycji towarzyszą dodatkowo wernisaże i wystawy malarskie, które z kolei są dostępne dla gości konferencyjnych i hotelowych w ramach otwartej galerii sztuki. Mecenat sztuki czyni z nas obiekt wyjątkowy, o niepowtarzalnym charakterze, nie tylko w Warszawie i okolicy, ale i całej Polsce – dodaje.                                  

Gala wręczenia Medali Europejskich odbyła się 7 czerwca br. w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Nagrodę w imieniu MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel z rąk gen. Leona Komornickiego, członka Rady Organizatorów BCC odebrał Dyrektor Generalny, Michał Kozak.

Forum Humanum Mazurkas jest inicjatywą obywatelską w dziedzinie kultury, której inauguracja miała miejsce w 2012 roku. Od tego czasu w centrum konferencyjnym MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel kilka razy w roku odbywają się spotkania prezentujące muzycznych wirtuozów, orkiestry symfoniczne, małe zespoły oraz uznanych malarzy i rzeźbiarzy. Do tej pory odbyło się XXVII edycji tego cyklu, a wśród gości znaleźli się m.in.: Maestro Krzysztof Penderecki z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Daniel Olbrychski, Bernard Ładysz, Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu, Marek Majewski, Maestro Paulos Raptis, czy też znakomitej sławy dyrygent Szymon Kawalla. Projekt realizowany jest w całości „pro publico bono”.

MW