Event MIX Mnóstwo dodatkowych koncertów w trakcie Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Mnóstwo dodatkowych koncertów w trakcie Tauron Nowa Muzyka Katowice!

0

Legendy niemieckiej elektroniki Jan Jelinek oraz Andrew Pekler w Parku Boguckim, a także koncerty polskich zespołów m.in. EABS oraz Coals na terenie zabytkowej Fabryki Porcelany. To kolejna dawka muzycznych doznań i pierwsza z serii informacji zapowiadających dodatkowe atrakcje podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Nadchodząca 12. edycja odbędzie się już 6-9 lipca. Wstęp na wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Bilety na Festiwal są wciąż w sprzedaży!

Ambient w Parku Boguckim

Biuro Dźwięku Katowice, inicjatywa wspierająca lokalną scenę muzyki elektronicznej, we współpracy z Tauron Nowa Muzyka Katowice, przygotowało projekt towarzyszący o nazwie „Biuro w Parku”. Dwudniowy, dzienny program muzyki ambient w Parku Boguckim, zlokalizowanym tuż obok terenów Festiwalu.

Kuratorzy Biura Dźwięku Katowice – Piotr Ceglarek i Jan Dybała mają nadzieję, że łącząc najbardziej intensywne dni festiwalu „Biuro w Parku” stanie się wydarzeniem buforowym, które pozwoli zarówno uczestnikom jak i okolicznym mieszkańcom wspólnie zrelaksować się oraz zregenerować siły. Co ciekawe zaproszeni artyści nie wystąpią w przeznaczonej do tego muszli koncertowej, ale znajdą się wśród publiczności. Scenę wypełni zaawansowany system nagłośnieniowy, który dodatkowo spotęguje muzyczne doznania. W Parku Boguckim serię występów zainauguruje polski ambasador ambientu Dtekk. Za najważniejsze wydarzenia należy uznać z pewnością występy legend niemieckiej elektroniki: Jana Jelinka i Andrew Peklera, których aktualne produkcje, łączą tropikalną egzotykę i eksperymentalne brzmienie pionierów elektroniki z lat 50-tych ubiegłego wieku. 

Wątki egzotyczne kontynuować będą wyznawcy filozofii muzyki czwartego świata Jona Hassella – Bartosz Kruczyński (połowa ex duetu Ptaki) i Botanica z Warszawy. Nie zabraknie ich również w DJ secie DJJD, który otworzy niedzielną część imprezy. Całość zamknie dwugodzinnym setem Luca Montellaro znany pod pseudonimem Lucy.

W Parku Boguckim wystąpią ponadto: Poly Chain, AARPS i EERT.

Nu jazz oraz elektroniczny folk w Fabryce Porcelany

Bardzo intensywnie zapowiada się również program artystyczny w Fabryce Porcelany. W tym roku to tu odbędą się oficjalne after party (start 06:00) po każdym z głównych festiwalowych dni. Wydarzeniem bez wątpienia będzie sobotni występ EABS (Electro Acoustic Beat Sessions). Wrocławski septet (7 muzyków), o którym ostatnio zrobiło się głośno za sprawą wydania dobrze przyjętej debiutanckiej płyty „Repetitions”, nowych aranżacji utworów legendarnego Krzysztofa Komedy. EABS to próba nowego podejścia do jazzu przez pryzmat hip-hopowego brzmienia, na którym wychowali się muzycy. Łącząc wpływy soulu, funku, hiphopu, elektroniki i świeżego podejścia do kompozycji, zespół stara się tchnąć w jazz ogień, przywracając temu gatunkowi dawny blask, nie zwracając uwagi na panującą etykietę, wciąż poszukując i eksperymentując.

Tego samego dnia w Fabryce Porcelany zagra również młody duet Coals, reprezentanci lokalnej sceny muzyki elektronicznej. Zespół tworzy wokalistka Katarzyna Kowalczyk i odpowiadający za warstwę muzyczną Łukasz Rozmysłowski. Coals znany jest z melancholijnych, folkowych ballad, w których da się usłyszeć również popowe melodie. W wywiadach przyznają się do inspirowania skandynawskim brzmieniem, ale także polską poezją oraz atmosferą rodzinnego Śląska.

Festiwalowe brunche, giełda płytowa i wycieczki z przewodnikiem

Z okazji Festiwalu specjalną ofertę przygotowuje Bistro Prodiż, zlokalizowane na terenach dawnej fabryki. W godzinach 10:00 – 17:00 dla zmęczonych festiwalowym życiem uczestników serwowane będą brunche, a także pizza z komina. Oczywiście dostępne będą również regularne pozycje z menu oraz rozbudowana strefa relaksu.

Na terenie fabryki w tych samych godzinach odbędzie się także giełda płyt vinylowych, CD, oraz kaset magnetofonowych, a także sprzedaż oficjalnych produktów wydawnictw. Dodatkowo dla miłośników techniki przygotowano w sobotę bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Fabryce Porcelany, które odbędą się w godzinach: 12:00, 14:00, 16:00. Zapisy na miejscu.

KONCERTY TOWARZYSZĄCE – PROGRAM

„Biuro w Parku” – Park Bogucki

Sobota, 8 lipca

12:00 – 14:00 Dtekk (ambient dj set)

14:00 – 15:00 Jan Jelinek (live)

15:00 – 16:00 Poly Chain (live)

16:00 – 17:00 EERT (live)

 

Niedziela, 9 lipca

10:00 – 12:00 DJJD (ambient dj set)

12:00 – 13:00 AARPS (live)

13:00 – 14:00 Andrew Pekler (live)

14:00 – 15:00 Bartosz Kruczyński + Botanica (live)

15:00 – 17:00 Lucy (ambient dj set)

 

After party – Fabryka Porcelany

Sobota, 8 lipca

06:00 – 08:00 Urloop 

08:00 – 10:00 Sept

10:00 – 12:00 b2b

 

Niedziela, 9 lipca

06:00 – 07:30 SZOK

07:30 – 09:00 Anja Kraft

09:00 – 10:30 Chino

10:30 – 12:00 b2b

 

Koncerty – Fabryka Porcelany

Sobota, 8 lipca

14:00 EABS

15:30 Coals

Karnety na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice: 1-dniowy: 160 zł, 2-dniowy: 280 zł

UWAGA! Klienci sieci T-Mobile mogą liczyć na dodatkową zniżkę przy zakupie karnetów 2-dniowych za pośrednictwem Ticketpro.pl w wysokości 25%! W celu otrzymania kodu rabatowego wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści „nowa” pod numer 80557. Promocja trwa do wyczerpania karnetów.

3-dniowy: 330 zł (ostatnie sztuki!)

Bilety na koncert zamknięcia: 40 zł / 70 zł / 90 zł*

Karnety 3-dniowe i bilety na koncert zamknięcia można nabyć TYLKO na Ticketpro.pl oraz w NOSPR, który sprzedaje je również online na stronie bilety24.pl. Warto pospieszyć się z decyzją o zakupie, bo ich liczba również jest ograniczona!

*Cena powiązana jest z miejscem na sali koncertowej NOSPR.

JK