Event MIX Przeszklony łącznik – komfortowe przejście z Pałacu Odrowążów do strefy SPA

Przeszklony łącznik – komfortowe przejście z Pałacu Odrowążów do strefy SPA

25
0
Przeszklony łącznik

Zakończono budowę łącznika w kompleksie hotelowym Manor House SPA. Inwestycja umożliwia wygodne przejście między zabudowaniami o każdej porze roku.

Specjalny łącznik na terenie zabytkowego parku Manor House SPA połączył budynki wchodzące w skład rozległego kompleksu hotelowego w Chlewiskach. Najstarszy i równocześnie najbardziej luksusowy, mający pięć gwiazdek Pałac Odrowążów stoi na wzgórzu otoczony 10-hektarowym parkiem, oddalony około 150 m od pozostałych hotelowych budowli. Przeszklona konstrukcja skomunikowała go z Termami Zamkowymi, gdzie mieści się strefa SPA & Wellness z najlepszym holistycznym SPA w Polsce. Znajdują się tu: Gabinety Bioodnowy, Komnata Biowitalności, gdzie odbywają się koncerty na misy i gongi tybetańskie oraz Terapia Biowitalna, bezchlorowy basen i kompleks Łaźni Rzymskich oraz pokoje hotelowe w klasie czterech gwiazdek. Z tej części można przejść wewnętrznymi korytarzami do czterogwiazdkowej Stajni Platera, gdzie znajduje się także hotelowa restauracja. Przechodząc łącznikiem zza szyb można podziwiać piękno przyrody.

– Łącznik został zaprojektowany w taki sposób, by był praktyczny i przez cały rok, niezależnie od pogody, umożliwiał komfortowe przejście z Pałacu Odrowążów do strefy SPA. Dzięki przyjemnej temperaturze można przespacerować się nim bez okryć wierzchnich, również zimą. Zależało nam, by łącznik dobrze wkomponował się w nasz przepiękny park, dlatego zdecydowaliśmy się na lekkie słupy podtrzymujące dach i przeszklone ściany, przez które rozciąga się wspaniały widok. To była duża i rozciągnięta w czasie inwestycja, ale łącznik cieszy się już popularnością wśród Gości – mówi Jerzy Przemysław Wrona,  Wiceprezes Zarządu Manor House.

Budowa łącznika była przeprowadzona w kilku etapach. Nad podziemną częścią łącznika od zachodniej strony pałacu powstał na wzgórzu ogród tarasowy – jeszcze jedno miejsce idealne do odpoczynku na terenie rozległego parku posiadłości w Chlewiskach. W piwnicach pałacowych o kamiennych, łukowych sklepieniach powstał klimatyczny Drink Bar. Następnie łącznik został przeszklony, a zimą zainstalowano specjalne nagrzewnice, które zapewniają komfortową temperaturę dla osób idących do strefy SPA. Wybierając się też na posiłek do hotelowej restauracji można  pozwolić sobie na nie zakładanie okryć wierzchnich.

To praktyczne rozwiązanie na „przybliżenie” części hotelowej w Pałacu Odrowążów do pozostałej części kompleksu Manor House SPA, który wg Perfect SPA Awards 2017 jest Najlepszym hotelem SPA dla dorosłych (przyjmuje gości powyżej 12 roku życia), przyjaznym weganom i alergikom. Biowitalne SPA z Akademią Holistyczną Alchemia Zdrowia® słynie z autorskiego programu odmładzającego opierającego się o naturalne terapie, które pobudzają procesy samouzdrawiania, oczyszczają i regenerują oraz usprawniają przepływ energii w organizmie. Kompleks wyróżniają: Gabinety Bioodnowy z oryginalnymi terapiami, bezchlorowy basen z plazmatyczną wodą ożywioną metodami Grandera i dr. Keshego, seanse saunowe w płótnach (również nocne saunowanie) w kompleksie Łaźni Rzymskich, rytuały zdrowia w Witalnej Wiosce ® SPA – niezwykłe SPA pod gołym niebem, muzykoterapia podczas koncertów na misy i gongi tybetańskie oraz muzyka solfeżowa z dobroczynnymi dla zdrowia częstotliwościami, kąpiele ofuro w wysokich wannach (także w wersji dla dwojga w wannie Duo Ofuro by Manor House) oraz własna stajnia koni. Hotelowa restauracja serwuje tradycyjne, polskie dania, doskonałe menu wegańskie oraz zdrową „Dietę Życia”. Manor House SPA – uznany przez Luxury Travel SPA Awards 2018 za Najbardziej Luksusowy Hotel w Europie wśród obiektów historycznych – jest nazywany również Polskim Centrum Biowitalności, bowiem tu wspaniała, polska historia łączy się ze współczesnym luksusem i dobrą energią natury.

www.manorhouse.pl

KL