Event MIX Rodzinna rozrywka z adrenaliną w wyścigowej prędkości | Justyna Dziedzic, Energylandia

Rodzinna rozrywka z adrenaliną w wyścigowej prędkości | Justyna Dziedzic, Energylandia

0
Rodzinna rozrywka z adrenaliną w wyścigowej prędkości | Justyna Dziedzic, Energylandia

O czwartym sezonie w największym w Polsce Parku Rozrywki, bogatym kalendarzu wydarzeń w 2018 roku, nowych mega-ekstremalnych atrakcjach oraz debiucie w roli wystawcy w Strefie EVENT MIX FestiwalMarketingu.pl opowiada Justyna Dziedzic, Dyrektor ds. Marketingu w Energylandia.

Z początkiem kwietnia ruszył nowy sezon w Energylandii, jakie macie oczekiwania na kolejne miesiące zabawy w Zatorze?

Zgadza się, 2 kwietnia, czyli w lany poniedziałek wystartowaliśmy z nowym sezonem 2018. Jak co roku, tak i w tym przygotowaliśmy dla odwiedzających jeszcze więcej rozrywki. Na gości czekają nowe atrakcje, wśród których należy przede wszystkim wymienić najwyższy i najszybszy na świecie wodny Speed Water Coaster. Poza 70 atrakcjami Energylandia zaskakuje ilością artystycznych pokazów tancerzy, akrobatów, iluzjonisty, ale także kaskaderów. Fani naszej wodnej strefy Water Park ucieszą się na wiadomość o jej poszerzeniu o nowe baseny i zjeżdżalnie dedykowane szczególnie młodzieży.

Jakie premiery przygotowaliście na sezon 2018?

Poza wspomnianym wcześniej Speed Water Coasterem, w tym roku gości zaskoczy Hyperion, czyli największy Mega Coaster w całej Europie. Podczas jazdy już na samym początku zaliczymy spadek z aż 80 metrów i doświadczymy prędkości 142 km/h, czyli nieco większej, niż dopuszczalna prędkość na polskich autostradach!  Wśród planowanych inwestycji na ten rok znalazła się też strefa ekstremalnych pokazów kaskaderskich, które w 2017 okazały się absolutnym hitem. Bogatsza infrastruktura i repertuar pokazów z pewnością i w tym roku zapełniać będzie trybuny aż po brzegi.

Pozycjonujecie się jako największy park rozrywki w Polsce, czy rzeczywiście jesteście „najwięksi” w branży?

Zdecydowanie tak. Biorąc pod uwagę obszar zabudowy, a także ilość atrakcji, jesteśmy największym parkiem rozrywki w kraju. Biorąc znów pod uwagę nasze najnowsze atrakcje, a także te planowane, stajemy się coraz bardziej zauważani na mapie zachodnich, istniejących znacznie dłużej, tego typu miejsc.

Ile osób Was odwiedza w ciągu roku?

Już drugi sezon z rzędu świętować mogliśmy tak zwanego Milionowego Gościa, co bardzo nas cieszy. W minionym sezonie odwiedziło nas ponad milion dwieście tysięcy gości, jednak liczymy na to, że w 2018 będziemy świętować nie tylko Milionowego Gościa, ale także Półtoramilionowego! Zainteresowanie naszym Parkiem Rozrywki pokazuję, że jesteśmy idealnym miejscem na aktywny wypoczynek zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Odwiedzają nas nie tylko goście indywidualni, lecz także wycieczki zorganizowane, grupowe. Cieszy nas także fakt, że popularność Energylandii nie zawęża się tylko do Polski, ponieważ odnotowujemy coraz większą liczbę turystów z Czech oraz Słowacji, a także, w mniejszej skali, krajów ze Wschodu (Ukraina, Białoruś, Rosja).

Kalendarz wydarzeń na ten rok jest bardzo bogaty. Kiedy szczególnie warto Was odwiedzić?

Tak naprawdę każdy dzień funkcjonowania Parku potrafi uszczęśliwić odwiedzających. Codziennie czekają na gości nie tylko atrakcje, ale wspomniane wcześniej pokazy artystyczne tancerzy, akrobatów oraz cyrkowców, a także kaskaderskie wyczyny, niekiedy podnoszące adrenalinę niczym przejazd na Roller Coasterze.

Faktycznie jednak, że nasz kalendarz obfituje w imprezy towarzyszące, które dodatkowo uświetniają moc zabawy w Energylandii. Wybór imprezy pozostawiamy preferencjom każdego z osobna. Z pewnością Kinder Park z okazji Dnia Dziecka uszczęśliwi nie tylko dzieci, ale i samych rodziców, z kolei Beach Party będzie świetną okazję na niepowtarzalną imprezę na basenach i to w Parku Rozrywki.

Energylandia to nie tylko Park Rozrywki, lecz także miejsce, w którym odbywa się wiele warsztatów edukacyjnych i artystycznych, pokazów pirotechnicznych oraz innych niesamowitych atrakcji. Czy tego typu oferta będzie poszerzana?

Zgadza się. Wybór pokazów na naszych aż czterech scenach widowiskowych jest naprawdę imponujący. Uzupełniając wspomnianą wcześniej listę artystycznych doznań, warto podkreślić, że wśród nich faktycznie znalazły się te edukacyjne dedykowane wycieczkom szkolnym. To właśnie dla nich przygotowaliśmy specjalne pokazy, w cenie biletu wstępu.

Park Rozrywki daje ogromne możliwości organizacji eventów firmowych czy imprez integracyjnych. Jakim zainteresowaniem cieszy się ta oferta?

Także na tej płaszczyźnie odnotowujemy coraz większy stopień zainteresowania naszym Parkiem. Duże firmy, chcące zaprosić swoich pracowników na imprezę integracyjną decydują się na przyjazd do Energylandii. Obsługiwaliśmy w zakresie eventów firmowych jedne z największych polskich firm energetycznych, firmy z branży rozrywkowej, a także zagraniczne korporacje.

W planach jest również budowa obiektu hotelowego. Kiedy hotel pod szyldem Energylandii przyjmie pierwszych gości?

Plan budowy pierwszego hotelu z planowanego całego kompleksu zaplanowaliśmy na lata 2019-2020. Mamy tu na myśli spory obiekt, który zapewni wypoczynek na wysokim 4-gwiazdkowym poziomie. Stylem obiekt będzie znacząco nawiązywał do architektury Wenecji. Dolna przestrzeń hotelu zagospodarowana zostanie kawiarniami, a w centralnej części znajdzie się kanał z gondolą. Już teraz wiadomo, że poza sezonem Energylandii, hotel będzie pełnił funkcje konferencyjno-biznesowo- eventową. Obiekt jednocześnie będzie w stanie obsłużyć i przenocować grupy do 500 osób.

We wrześniu zaprezentujecie się po raz pierwszy jako wystawca Strefy EVENT na FestiwalMarketingu.pl, będziecie również sponsorem wydarzenia targowego – konferencji EVENT MIX.  Jakie macie oczekiwania przed imprezą i pomysł na zaprezentowanie oferty parku rozrywki?

Podczas Event MIX mamy nadzieję na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, ale dla nas to także miejsce spotkania z naszymi partnerami.  Wiele osób nie wie jeszcze o możliwościach organizacji eventów i imprez w parku rozrywki. Tym bardziej, że jest to jedne z niewielu miejsc w Polsce gdzie jednocześnie możemy przyjąć kilkutysięczne grupy, a do tego wszystko jest tak proste w organizacji że ogranicza się do kilku minut ustaleń. Liczymy na to, że podczas EVENT MIX te tajemną wiedze uda nam się przekazać osobą związanym z branżą. Przygotujemy kilka niespodzianek dla zwiedzających, a że najlepszym sposobem na zaprezentowanie naszej oferty jest zabawa w Energylandii na naszym stoisku na pewno zorganizujemy konkursy gdzie będzie można wygrać wejściówki do parku.

www.energylandia.pl

Rozmawiała Jaga Kolawa