Event MIX Podsumowanie konferencji World Education Congress

Podsumowanie konferencji World Education Congress

0
IMG_5776

W dniach 2-5 czerwca w Stanach Zjednoczonych odbyła się kolejna edycja Światowego Kongresu Edukacyjnego – World Education Congress 2018. W wydarzeniu udział wzięło około 2200 profesjonalistów z branży MICE. Była to kolejna okazja do spotkania i networkingu, a także wymiany cennej wiedzy i edukacji.

Organizatorem Światowego Kongresu Edukacyjnego jest stowarzyszenie Meeting Professionals International. Założeniem WEC jest przede wszystkim promocja bogatej oferty edukacyjnej organizacji, która skupia się na trendach i nowikach technologicznych panujących w globalnym przemyśle spotkań.

– W tym roku rolę gospodarza wydarzenia pełniło miasto Indianapolis w stanie Indiana. Na uczestników WEC czekało ponad 100 sesji, o różnej formule i tematyce. Dotyczyły one nie tylko najważniejszych zagadnień związanych z przemysłem spotkań, ale również rozwojem osobistym. Nie zabrakło też elementów rozrywki z dyskusjami i prelekcjami na tematy poruszane w branży spotkań. – Wszystko zaprojektowano tak, aby angażować i inspirować przybyłych. Wieczorami Social Events wspierały networking i budowanie relacji w tej licznej, kilkutysięcznej społeczności – relacjonuje Monika Dymacz-Kaczmarczyk, Wiceprezes ds. Edukacji w MPI Poland Chapter.

Hasło przewodnie tegorocznego kongresu brzmiało „ Przestań planować wydarzenia, zacznij je kreować!”. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wydarzenia specjalne wioski interaktywne, w których mieli okazję przetestować wszystkie branżowe nowinki technologiczne. Z kolei w czasie dyskusji poruszone zostały kwestie dotyczące współpracy branży z podmiotami spoza obszaru MICE.

Tradycyjnie podczas WEC odbyły się również wydarzenia towarzyszące, które miały na celu zebranie środków na MPI Foundation. Organizacja corocznie umożliwia członkom MPI korzystanie z edukacji, stypendia, granty oraz profesjonalne wsparcie.

MPI Poland Chapter podczas WEC18 reprezentowało w tym roku czterech przedstawicieli – Marta Kicler, Prezes, Monika Dymacz-Kaczmarczyk, Wiceprezes ds. Edukacji, Krzysztof Celuch oraz Wojciech Liszka, który wrócił do Polski w prestiżową nagrodą Rise Award Member of the Year.

Założyciel i CEO firmy Z-Factor został doceniony przez międzynarodową kapitułę konkursu organizowanego przez Meeting Professionals International (MPI). Rise Award Member of the Year to wyróżnienie dla osób, które szczególnie angażują się w rozwój tej organizacji i aktywnie działają na rzecz międzynarodowej branży spotkań.

– Bardzo cieszymy się z wielkiego wyróżnienia dla Wojciech Liszki. Tegoroczna edycja WEC jest dla nas wyjątkowa. Na uwagę zasługuje samo przygotowanie wydarzenia. WEC zaprojektowany metodą „eventcanvas” okazał się inny, ciekawszy, bardziej dynamiczny. Na pewno warto pojawiać się na tego typu kongresach – ocenia Krzysztof Celuch, CEO firmy Celuch Consulting.