Event MIX 105 urodziny Polonia Palace Hotel połączone z otwarciem nowej powierzchni eventowej –...

105 urodziny Polonia Palace Hotel połączone z otwarciem nowej powierzchni eventowej – Ludwikowska Lounge

0
Wybudowany w 1913 roku Polonia Palace Hotel obchodził w tym roku 105. urodziny. Ten zabytkowy obiekt może pochwalić się bogatą historią, stylowymi salami bankietowo-konferencyjnymi, 206 eleganckimi pokojami i wyjątkowym widokiem na centrum Warszawy.

Od teraz zaprasza również do nowej, nowoczesnej powierzchni eventowej Ludwikowska Lounge – dwóch sal: Marble i Wood. Oficjalne otwarcie, połączone z celebracją 105. urodzin, odbyło się 4 października 2018 roku i wzięło w nim udział ponad 200 gości.

Wydarzenie, w zabytkowej Sali Balowej Ludwikowska, rozpoczął dyrektor generalny Hotelu Polonia Palace – Paweł Lewtak, który tego wieczoru pełnił rolę gospodarza i prowadzącego.

Po powitaniu gości, wśród których znaleźli się ambasadorzy wielu krajów, przedstawiciele biznesu, agencji eventowych, a także mediów, nastąpiło oficjalne otwarcie nowych sal zlokalizowanych bezpośrednio przy Sali Ludwikowskiej – Ludwikowska Lounge Marble oraz Wood. Jest to ponad 100 m2 dodatkowej przestrzeni, która uzupełnia ofertę konferencyjną hotelu o nowoczesną i bardzo funkcjonalną powierzchnię eventową. Z obu sal można podziwiać widok na Pałac Kultury i Nauki oraz centrum Warszawy.

Na gości wieczoru, we wszystkich salach Ludwikowskich, czekały wyśmienite dania kuchni polskiej
i międzynarodowej, przygotowane oczywiście pod kierownictwem Szefa Kuchni Polonia Palace – Grzegorza Golenia i jego zespołu. W barach szykowano autorskie koktajle, a na amatorów słodkości czekały wyśmienite desery, w tym stacja ze strudlem wiedeńskim i z tradycyjnymi polskimi lodami.
Z okazji urodzin hotelu przygotowano również wyjątkowy tort, który wywołał wśród zgormadzonych gości prawdziwy zachwyt. Stworzony przez Galerię Słodkości budynek Polonia Palace Hotel z kremem o smaku czarnego bzu, był wierną kopią tego 105-letniego obiektu.

 

O oprawę scenograficzną wnętrz hotelu zadbała firma mi.zu flower design, która przygotowała autorskie kompozycje kwiatowe zdobiące każdą z sal, a także zabytkowy kominek, który stał się oryginalną ścianką do zdjęć.

Oprawę muzyczną: duet harfistka z wiolonczelistką w Sali Ludwikowskiej oraz DJ w Ludwikowska Lounge, zapewniła Anseba Music Agency.

Dla wszystkich gości Hotel Polonia Palace przygotował zestaw upominkowy, w którym znalazł się między innymi „Kurier Polonia Palace” – specjalnie na tę okazję opracowany pierwszy numer gazety opisujący historię hotelu.

Podczas wydarzenia goście mogli również zwiedzić Apartament Angielski, pokoje hotelowe, a także centrum konferencyjne. Wszystkich tych, którzy nie mogli dotrzeć tego wieczoru na oficjalne otwarcie Ludwikowska Lounge, Polonia Palace Hotel zaprasza na indywidualne spotkania z działem MICE.