Wydarzenia Modelowy Sklep – idealne miejsce do rozmów

Modelowy Sklep – idealne miejsce do rozmów

0

Modelowy Sklep to wyjątkowa przestrzeń na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Sklepów RetailShow. Ten wzorcowy sklep spożywczy, usytuowany w centralnym miejscu hali wystawienniczej, zostanie wyposażony w najbardziej innowacyjne produkty, które przygotowali wystawcy. Wizyta w nim umożliwi porównanie konkurencyjnych ofert oraz zainspiruje do sięgnięcia po nowe pomysły aranżacyjne. Targi RetailShow odbędą się 14 i 15 listopada br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Zgodnie z zamierzeniem organizatorów targów, Modelowy Sklep ma dostarczać inspiracji projektowych oraz rzetelnej wiedzy na temat najnowszych trendów oraz dostępnych rozwiązań w branży gastronomicznej i spożywczej. Gotowe przykłady z powodzeniem mogą być wykorzystane zarówno w sklepach delikatesowych, jak i dyskontach.

Nowości na wyciągnięcie ręki

Projektantka Modelowego Sklepu, Ewa Gawroniak-Olejniczak z Ego-Studio shop design, podczas przygotowywania tej część ekspozycji targowej kierowała się zasadą, aby sposób prezentacji rozwiązań odzwierciedlał ich zastosowanie w prawdziwym sklepie. Oszczędza to klientom czas i pozwala ocenić atrakcyjność produktów różnych firm, a także przeanalizować proponowane rozwiązania architektoniczne w naturalnej przestrzeni sklepowej, w swobodnej atmosferze.

Projektantka zaprasza do rozmów z nią na temat rozwiązań projektowych i ich wpływie na wnętrze sklepu. To także świetna okazja by w szczegółach omówić nowości z przedstawicielami firm prezentujących meble, oświetlenie i urządzenia w Modelowym Sklepie.

Zdaniem Magdaleny Skowrońskiej, managera ds. marketingu i komunikacji wewnętrznej z firmy Wanzl, udział w Modelowym Sklepie pozwala dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów, gdyż jest to miejsce na RetailShow, do którego zmierzają wszyscy.

– To przestrzeń, gdzie klienci czują się swobodnie. To bardzo ważne. Dziś z każdej strony otaczani są przez sprzedawców, wszędzie oczekuje się pozostawienia wizytówki. Natomiast w Sklepie, w tzw. trybie niezobowiązującym, mogą zorientować się w trendach oraz podejrzeć nowe rozwiązania – mówi.

Dla firm oświetleniowych Modelowy Sklep to świetna okazja, by pokazać klientom produkt w „realu”.

– Inaczej prezentuje się oświetlenie w katalogach czy nawet na stoisku targowym, gdzie mamy ograniczoną przestrzeń i możliwości. Nasze stoisko zazwyczaj jest stoiskiem koncepcyjnym, czyli pokazuje filozofię BAERO, a w Modelowym Sklepie możemy się pochwalić możliwościami naszych produktów w zakresie doskonałej prezentacji towaru i kreowania atmosfery zakupów – mówi Katarzyna Czapla, dyrektor zarządzająca BAERO Polska.

 

Modelowy Sklep to ważna arena do rozmów z klientami. Często te rozpoczęte na stoisku przenoszą się do Sklepu, gdzie na konkretnych przykładach przedstawiciele firm mogą omówić szczegóły.

Modelowy Sklep 2018 – co ciekawego w tym roku

Modelowy Sklep podzielony będzie na strefy asortymentowe. W tym roku pojawią się nowości z oferty branży chłodniczej w dużo większym zakresie niż dotychczas, rozwiązania dla małej gastronomii oraz systemy do obsługi klienta.

 Jak zapowiada Ewa Gawroniak-Olejniczak po raz pierwszy zostanie zaprezentowane zadaszenie ażurowe wykorzystywane w projektach przygotowywanych przez pracownię.

– W tym roku podzieliliśmy podłogę na trzy części, co pozwoli nam ocenić jak zmienia się wnętrze w zależności od wyboru koloru oraz wzoru podłogi. Pokażemy także jak ważny jest kolor i udowodnimy, że kolor roku Pantone – Ultra Fiolet – doskonale sprawdzi się we wnętrzu delikatesowym– zapowiada.

Tegoroczny Modelowy Sklep zaskoczy także ciekawym, innym niż zazwyczaj wykorzystaniem zdjęć wielkoformatowych. Zamysłem jest podkreślenie roli detali w projekcie wnętrza w szeroko rozumianym kontekście, tj. zarówno w samej formie architektonicznej, w układzie ścieżki klienta, w szczegółach mebli i komunikacji graficznej z klientem.  

 

Informacje praktyczne

IX Targi RetailShow odbędą się w dniach 14-15 listopada 2018 w godzinach 9:00-17:00 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Organizatorem Targów RetailShow jest firma ECP Polska.

Wstęp jest bezpłatny po zarejestrowaniu się na stronie internetowej http://www.retailshow.pl/pl/rejestracja lub w recepcji w dniu targów.

Partnerem Strategicznym RetailShow 2018 jest firma Modern-Expo, a Sponsorami Głównymi: Koncept-L; Ingram Micro z Zebra Technologies; Goldenore z Oracle i z Arrow oraz Bosch.

OOH magazine jest patronem medialnym wydarzenia.

JK