Event MIX Bazyliszek najlepszy na świecie! Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko z kolejnym prestiżowym wyróżnieniem

Bazyliszek najlepszy na świecie! Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko z kolejnym prestiżowym wyróżnieniem

0
Legendia

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko świętuje kolejny międzynarodowy sukces! Tym razem dobre wieści przyszły aż zza oceanu. 13 listopada w Orlando po raz dwudziesty piąty ogłoszono laureatów nagród Thea Awards TEA, uznawanych za najważniejsze i najwyższe wyróżnienia branży rozrywkowej na świecie. Wśród 15 uhonorowanych projektów znalazł się Bazyliszek. Chorzowska Legendia wraz z duńskim LEGOLAND® Billund są tym samym jedynymi podmiotami z Europy, które zostały nagrodzone tegorocznymi jubileuszowymi Thea Awards.

 Themed Entertainment Association (TEA) to, założone w 1991 r., międzynarodowe stowarzyszenie non-profit reprezentujące czołowych twórców atrakcyjnych miejsc rozrywki z całego świata. TEA obecnie zrzesza około 1600 podmiotów, a od 2018 członkiem tego prestiżowego stowarzyszenia jest również Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Same nagrody Thea Awards zostały stworzone przez TEA w 1994 roku, aby pomóc zrealizować kluczową misję stowarzyszenia, mianowicie docenienie osiągnięć w gałęzi branży rozrywkowej ukierunkowanej na tematyczność. Nagrody Thea Awards TEA zyskały międzynarodowe uznanie jako symbol doskonałości i w chwili obecnej stanowią najważniejsze na świecie wyróżnienie w branży rozrywkowej.

– Kiedy w 2017 roku zaczynaliśmy budowę Bazyliszka, mieliśmy poczucie, że jest to wyjątkowy projekt. Razem z naszymi głównymi wykonawcami – firmami Alterface, Jora Vision i ETF – przygotowywaliśmy atrakcję dopracowaną w najmniejszych szczegółach, która wprowadzała na europejski rynek nową odsłonę gatunku Interactive Dark Ride. Nie sądziliśmy jednak wówczas, że nasz Bazyliszek przypadnie do gustu nie tylko naszym gościom, ale również znawcom branży rozrywkowej z całego świata. To ogromna duma i radość, że jako jeden z zaledwie dwóch europejskich podmiotów, znaleźliśmy się w tak zacnym i prestiżowym gronie wyróżnionych Thea Awards, tym bardziej, że konkurencja była ogromna. Jednak to co cieszy nas najbardziej, to zadowolenie i uśmiech na twarzach naszych gości, zwłaszcza tych najmłodszych – mówi Paweł Cebula, dyrektor Legendii.

„Ta wyjątkowa atrakcja wprowadza na rozwijający się polski rynek parków rozrywki nową jakość interaktywnej formy opowiadania historii, w postaci urządzenia typu dark ride i opiera się na unikalnym i lokalnym kontekście kulturowym. Bazyliszek to nadzwyczajny model atrakcji, który przemawia do regionalnej publiczności. Jest doskonale wykonany, gustowny, wciągający kolorowy, zabawny i świeży” – możemy przeczytać w uzasadnieniu przyznania Thea Award Bazyliszkowi. Wśród innych docenionych miejsc rozrywki z całego świata znalazły się obiekty z USA, Kanady, Japonii i Chin.

 – W trakcie konkursu doceniane są projekty edukacyjne, historyczne i rozrywkowe, których głównym celem jest proponowanie zupełnie nowych doświadczeń i angażowanie ich odbiorców. Każdego roku Komitet Nominacyjny TEA rozpatruje od 100 do 200 nominacji, a następnie rekomenduje listę zaledwie kilkunastu kandydatur, które podlegają ostatecznemu zatwierdzeniu przez Międzynarodową Radę Dyrektorów TEA – wyjaśnia Izabela Kieliś, local commercial manager w Legendii.

Uhonorowani są oficjalnie ogłaszani przez TEA w listopadzie, a nagrody są formalnie wręczane podczas gali Thea Awards, która odbędzie się w Los Angeles 13 kwietnia przyszłego roku. Jest to ogromne wydarzenie biznesowe w formie uroczystej gali i kolacji, w którym bierze udział około tysiąca przedstawicieli branży rozrywkowej z całego świata.

Thea Award to piąta międzynarodowa nagroda dla Bazyliszka. Wcześniej atrakcja zdobyła: 1. miejsce w konkursie European Star Award w jednej z najważniejszych kategorii – Best New Ride 2018, 1. miejsce w konkursie Park World Excellence Awards 2018 Europe w dwóch kategoriach: Family Ride of the Year oraz Best Use of Technology, za wykorzystanie przez firmę ETF pojazdów wyposażonych w nowoczesną technologię trackless ride, a także 1. miejsce w konkursie Parkscout Awards w kategorii Europe’s Best New Rides 2018.

Każdy kto chciałby wypróbować Bazyliszka ma możliwość to zrobić również w czasie zimowym. Bo choć Legendia jest już poza głównym sezonem swojej działalności, tym razem postanowiła przygotować dla mieszkańców Śląska kilka propozycji na chłodniejsze miesiące oraz okres świąteczno-noworoczny. Jedna z nich to Jama Bazyliszka, którą odwiedzać można w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 20:00 (wjazd bramą od ul. Chorzowskiej). To propozycja, która przypadnie do gustu zwłaszcza rodzicom dzieci do 12 roku życia. Te bowiem mogą korzystać zarówno z Bazyliszka, jak i Gaju Urwisów, czyli jednego z największych w Polsce rura parków. Starsi z pewnością chętnie skorzystają z mini game roomu lub napiją się pysznej kawy w bistro Pod Zielonym Pazurem. Każdy kto chciałby zorganizować swojemu dziecku magiczne urodziny w wyjątkowym miejscu, również może to tutaj zrobić.

W grudniowym kalendarzu Legendii znajdzie się również spotkanie ze św. Mikołajem i jego pomocnikami, które odbędzie się w Jamie Bazyliszka w sobotę 8 grudnia. Grudniowym weekendom w Jamie towarzyszyć będzie również mini kiermasz świąteczny przy diabelskim młynie Legendia Flower, podczas którego będzie można zakupić świąteczne upominki, napić się grzanego wina oraz podziwiać okolicę z wysokości 40 m. Natomiast po odejściu od świątecznego stołu po raz pierwszy będzie można się wybrać na spacer do wesołego miasteczka. W tym roku Legendia pilotażowo wdraża projekt pod nazwą Winter Legendia.

– W największych europejskich parkach rozrywki działalność niemal całoroczna nie jest już niczym dziwnym. Oczywiście warunki atmosferyczne nie pozwalają zazwyczaj na otwarcie wszystkich urządzeń z oczywistych względów technicznych, jednak wizyta w tego typu miejscu w zimowej atmosferze zawsze wiąże się z wyjątkowym klimatem i wrażeniami. Mamy nadzieję, że taka forma przypadnie do gustu również mieszkańcom naszej aglomeracji – mówi Izabela Kieliś, local commercial manager w Legendii.

Legendia planuje częściowo otworzyć park na zimę w dniach pomiędzy 26 grudnia a 6 stycznia. W tym czasie działać będą wybrane urządzenia, a cena za wejście do parku będzie symboliczna. Natomiast zwieńczeniem 2018 roku w Śląskim Wesołym Miasteczku będzie sylwester w Oberży Lecha w klimacie rycerskim.

Wszystkie informacje na temat działalności parku zimą będzie można znaleźć na stronie:  www.legendia.pl.