Event MIX 27. Europejski Kongres Psychiatryczny właśnie zakończył się w EXPO XXI Warszawa

27. Europejski Kongres Psychiatryczny właśnie zakończył się w EXPO XXI Warszawa

0
27. Europejski Kongres Psychiatryczny właśnie dobiegł końca

Europejski Kongres Psychiatrii EPA odbył się po raz pierwszy w Polsce w EXPO XXI Warszawa w dniach 6-9 kwietnia 2019 r. W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba ponad 4 300 psychiatrów europejskich i międzynarodowych oraz ekspertów i liderów związanych z dziedziną psychiatrii.

EPA (European Psychiatric Association) liczy ponad 78 000 członków z aż 88 krajów i jest wiodącą organizacją reprezentującą psychiatrię w Europie.  Organizatorem wydarzenia co roku jest KENES Group.

 

Zdaniem Davide Odella, Dyrektora ds. Sprzedaży w EXPO XXI, Kongres EPA to nie lada wyzwanie:

– Musieliśmy zapewnić salę plenarną dla 2000 osób, 11 sal dla równolegle odbywających się sesji oraz  prawie 5000 mkw.  powierzchni wystawienniczej przeznaczonej na stoiska i catering. Organizator wydarzenia chwalił możliwości oraz elastyczność obiektu EXPO XXI oraz profesjonalizm jego zespołu i potwierdził że dzięki temu możemy liczyć na więcej tego typu wydarzeń.

Przykładem tego jest 45. Kongres World Small Animal Veterinary  Association (WSAVA) zaplanowany na wrzesień 2020 r., który również odbędzie się w EXPO XXI WARSZAWA.

Co roku Kongres EPA odbywa się w innym europejskim mieście i co roku o jego organizację ubiega się wiele destynacji. W 2018 r. odbył się on we Florencji, a w 2020 r. organizowany będzie w Madrycie. Starania o pozyskanie kongresu do Warszawy trwały ponad dwa lata.

www.expoxxi.pl