Event MIX Wpływ COVID-19 na rynek spotkań w Polsce. Nadal jest biznes

Wpływ COVID-19 na rynek spotkań w Polsce. Nadal jest biznes

44
0

Z- Factor i Demand Outlook prezentuje aktualną sytuację i aktywność firm w organizowaniu konferencji w Polsce. Wpływ COVID-19 i sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem oraz konsekwencji gospodarczych jest oczywisty, ale na rynku spotkań nadal z zachowaniem szczególnej ostrożności odbywają się wydarzenia.

Porównanie okresu czterech ostatnich tygodni (12 lutego – 10 marca) versus taki sam okres w roku poprzednim przedstawia poniższy wykres:

Źródło: zfactor.pl/demandoutlook

Miasta takie jak Katowice i Gdynia zanotowały wzrosty w liczbie wydarzeń, sytuacja jest stabilna w Gdańsku, natomiast nieznaczne straty widoczne są w Krakowie i Wrocławiu (około 8 proc.).

W Warszawie zorganizowano o 20 proc. mniej wydarzeń w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego, mniejsza liczba wydarzeń wynika z ostatnich dwóch tygodni lutego. W marcu póki co liczba zorganizowanych wydarzeń jest nieznacznie mniejsza w porównaniu do takiego samego okresu w ubiegłym roku.

W Lublinie i Łodzi odbyło się o odpowiednio 22 proc. i 30 proc. mniej wydarzeń niż rok wcześniej.

Na ten moment sygnalizującą najbardziej negatywny wpływ COVID-19 na środowisko konferencyjne stratę Z—Factor obserwuje w Poznaniu – miasto straciło już ok 32 proc. wydarzeń i w Sopocie, w którym miało miejsce prawie 50 proc. mniej wydarzeń.

Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Z—Factor będzie kontynuował monitoring rynku i dzielił się wnioskami.