Event MIX Jak bezpiecznie wrócić do organizacji konferencji?

Jak bezpiecznie wrócić do organizacji konferencji?

25
0

Rząd opracowuje i systematycznie wdraża plan odmrożenia poszczególnych gałęzi gospodarki. Jednak powrót do działalności branży konferencyjnej i szkoleniowej to na ten moment kwestia, która wydaje się odległa w czasie. Z punktu widzenia obiektów konferencyjnych i kongresowych natomiast, niezwykle istotny jest jak najszybszy powrót do organizacji wydarzeń w sposób bezpieczny dla uczestników i organizatorów.

Odbywające się w obiektach wydarzenia, kongresy i konferencje stanowią szansę dla pozostałych branż ściśle związanych z tym sektorem turystyki, tj. hotelarstwa, gastronomii, centrów sportowych czy kulturalnych oraz wielu innych. Jak podkreślają eksperci, branża konferencyjna to system naczyń połączonych. Brak organizacji wydarzeń spowoduje przerwanie łańcucha dostaw i negatywnie wpłynie na kondycję finansową znacznie szerszej liczby podmiotów gospodarczych, wiąże się również z ogromnymi stratami zarówno finansowymi, jak i społecznymi (ewentualne zwolnienia grupowe w tym sektorze).

W kontekście istnienia centrów konferencyjnych, kongresowych i targowych niezwykle istotne jest stworzenie procedur, które ułatwią przywracanie możliwości organizacji konferencji. Taką właśnie inicjatywę podejmuje Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie. – Postanowiliśmy potraktować organizację konferencji jako proces i przeanalizowaliśmy wspólnie z zespołem wszystkie krytyczne punkty. Naszym celem jest jak najszybsze opracowanie instrukcji postępowania w tych krytycznych punktach – informuje Aleksander Batorski, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w Lublinie.

Kolejnym etapem projektu będzie konsolidacja obiektów reprezentujących branżę oraz partnerów instytucjonalnych. – Dzisiaj musimy wspólnie lobbować na rzecz jak najszybszego przywrócenia możliwości bezpiecznej organizacji konferencji wśród odpowiedzialnych decyzyjnie podmiotów – zaznacza dyrektor LCK.

Źródło: LCK