Logo

Event MIX

Heart by Amaro – definicja „pyszności”

W Zakopanem otwarta została nowa autorska restauracja najbardziej uznanego na świecie polskiego szefa kuchni – Wojciecha Modesta Amaro. To unikalny na skalę kraju projekt, tętniące życiem, pulsujące serce współczesnej gastronomii zanurzone w naturze Podhala.

Koncepcja Heart by Amaro to wynik wieloletnich doświadczeń Szefa Amaro, jego kulinarnych podróży, pracy, wiedzy i pomysłów, przepisów na ulubione, płynące z serca dania, które dojrzewały przez lata. Formuła bistro, miejsca mniej formalnych, biesiadnych spotkań przy stole od lat była marzeniem Wojciecha Modesta Amaro. Heart by Amaro jest spełnieniem tych marzeń, otwartym domem, do którego Szef zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać jego definicję „pyszności”, zobaczyć jak gotuje dla rodziny i przyjaciół. Osobisty charakter miejsca znalazł też odzwierciedlenie we wnętrzach zaprojektowanych przez jego żonę Agnieszkę.

– Heart by Amaro to miejsce rodzinne więc we wnętrzu znajdą się portrety mojej żony i córek, przez co chcieliśmy podkreślić, jak bardzo osobiście traktujemy to miejsce. Lokalne inspiracje są mocno obecne, chociażby w tralkach na barze, w à la ażurowych wycinankach we wnętrzu. Bardzo chcieliśmy, żeby wnętrze było jasne, żeby było w nim dużo powietrza, dużo światła – mówi Wojciech Modest Amaro.

Swoboda, mniej formalny charakter wystroju znalazł odzwierciedlenie również w konstrukcji menu. Ponieważ restauracja znajduje się w Zakopanem, sercu Tatr, w menu nie mogło zabraknąć lokalnych inspiracji. Bryndza przygotowywana na miejscu, obtaczana w pyłku pszczelim i podwędzana, selekcja serów górskich, szynka z udźca jagnięcego, „dojrzewane”, sezonowane ryby czy „bukowinowe oliwki” to tylko niektóre z dań inspirowanych lokalnym bogactwem produktów.

– Małopolska jest bardzo ciekawym regionem. Mamy tutaj ponad 650 zarejestrowanych ekologicznych producentów, poznaliśmy wielu z nich, są wysoko wyspecjalizowani. Mamy w tym gronie świetnych pszczelarzy, ludzi od mięsa ras podhalańskich; dokonaliśmy wyboru serów, które chcemy nieco na swoją nutę zaserwować. Dodatkowo wędliny, które robimy według moich receptur; jagnięcina, ale wykorzystana w nieco mniej oczywisty sposób. Mamy też zaprzyjaźnione okoliczne koła łowieckie, dlatego wiemy co się dzieje, jeśli chodzi o kalendarz polowań. Moja kuchnia generalnie jest bardzo blisko związana z naturą, a tutaj nabiera szczególnego wymiaru – podsumowuje Wojciech Modest Amaro.

W karcie Heart by Amaro każdy znajdzie coś dla siebie – dania do podziału, doskonałe na wspólną biesiadę, „coś na raz”, aby spróbować bogactwa smaków, dnia główne i zaskakujące desery jak ciasto z sezonowymi owocami, które wypiekane jest na życzenie i serwowane z lodami własnego wyrobu. Dopełnienie całości stanowi unikalna karta win, z akcentem na wina organiczne, a także kultowa selekcja polskich alkoholi: wódek, nalewek, likierów, miodów pitnych, cydrów i kraftowych piw.

Warto też podkreślić, coś, czego do tej pory nie można było znaleźć w kulinarnych propozycjach Wojciecha Modesta Amaro – 100% ekologiczne menu dla dzieci, które w Heart by Amaro są mile widziane. Jak podkreśla Szef, jest to element karty, z którego jest ekstremalnie dumny.

Heart by Amaro dostępne jest dla wszystkich, nie tylko Gości hotelu Nosalowy Park, w którym się mieści. Menu zostało skonstruowane tak, by było dostępne absolutnie na każdą kieszeń. „Stosunek jakości do ceny może być zaskoczeniem dla wielu osób.

Heart by Amaro mieści się w zabytkowej części Nosalowy Park Hotel & Spa – Willi Marillor.