Logo

Event MIX

Katowickie święto wina. Zapraszamy 2 sierpnia do MCK!

Stawiając czoła wielu trudnościom i przeciwnościom losu, 7 NOE Festiwal odbędzie się 2 sierpnia, w MCK Katowice.

foto: ©Kevin Majchrzak, 6 NOE Festiwal, 2019

Przymusowy areszt domowy nie służy ludzkiej psychice, jesteśmy stęsknieni za towarzystwem i kontaktem z innymi ludźmi, za wspólną rozrywką. Już samo spotkanie z winem jest czymś rozluźniającym i odstresowującym.

– Tradycyjny termin – zaraz po Wielkanocy, nie mógł dojść do skutku, zbiegło się to z początkiem ogłoszonej właśnie pandemii – wyjaśnia Marian Jeżewski, prezes Stowarzyszenia ENOKULTURA, organizatora imprezy i dodaje: – Mieliśmy do wyboru dwa warianty: 7 NOE Festiwal odwołać w tym roku i przenieść na rok przyszły lub przesunąć termin na czas „bezpieczniejszy”. Po burzliwej i niełatwej naradzie doszliśmy do wniosku, że wybieramy opcję drugą. Czy to była dobra decyzja? – myślimy, że tak.

Aby zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym, organizatorzy zachowają wymagane przepisami standardy bezpieczeństwa. Uczestnicy będą wpuszczani na degustacje w ograniczonej liczbie. Dodatkowo organizatorzy zapewnią osobną salę na prelekcje, tak by słuchacze byli w bezpiecznych odległościach od siebie. Wystawcy oraz uczestnicy powinni być zaopatrzeni w rękawiczki i maseczki. Na terenie Festiwalu obowiązuje dezynfekcja rąk. Dezynfekowane będą również stoliki wystawców. Zachowany będzie dystans 2-metrów między słuchaczami prelekcji, a także między wystawcami na sali wystawowej.

foto: ©Kevin Majchrzak, 6 NOE Festiwal, 2019

W tegorocznym festiwalu wezmą udział również nowi wystawcy, gdyż uważają, że warto, że to naprawdę świetne wydarzenie, dla promocji siebie, swojej marki, oferty – a także w ogóle dla promocji kultury wina w kraju.
NOE Festiwal ma misję edukowania i szerzenia kultury wina. Świadomy klient to stały klient. Jest to podstawa obrotu każdego przedsiębiorstwa.

– Nowością na 7 NOE będzie „godzina dla branży”. Chociaż impreza skierowana jest do bezpośredniego klienta, to siłą rzeczy branża winiarska i HoReCa spotykają się tutaj. Postanowiliśmy, że godzina przed oficjalnym otwarciem będzie wyłącznie dla kontaktów biznesowych branży, by warunki były bardziej komfortowe – podkreśla Marian Jeżewski

foto: ©Kevin Majchrzak, 6 NOE Festiwal, 2019

Podobnie jak w zeszłym roku w dniu Festiwalu, będzie prowadzona zbiórka funduszy na rzecz Śląskiego Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Zebrane pieniądze pomogą w budowie sali rehabilitacyjnej dla dzieci – podopiecznych Fundacji.

Szczegółowy plan imprezy dostępny TUTAJ, bilety można zakupić TUTAJ.

foto: ©Kevin Majchrzak, 6 NOE Festiwal, 2019