Event MIX Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się we wrześniu!

Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się we wrześniu!

47
0

Jak zapewnia Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się w Krynicy Zdroju w drugim tygodniu września. Plany co do organizacji konferencji nie zmieniają się, pomimo wprowadzonych przez rząd dodatkowych obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych obejmują powiat nowosądecki (strefa czerwona), na którego terenie znajduje się Krynica-Zdrój.

Na stronie Forum Ekonomicznego czytamy: „[…] Trudno prognozować, jak będzie wyglądała sytuacja w drugim tygodniu września. Jednak doświadczenia z ostatniego półrocza pozwalają nam zakładać, że zdecydowane działania podjęte obecnie doprowadzą do sytuacji, w której poziom obostrzeń w Krynicy Zdroju będzie można obniżyć do średniej ogólnopolskiej. Dzięki temu Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się bez żadnych zakłóceń oraz z poszanowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa[…]”.

Jak podkreślają organizatorzy przygotowania do Forum Ekonomicznego, zaplanowanego na 08 – 10 września b.r., trwają od kilku miesięcy. Uwzględniają one dodatkowe wymagani przewidziane przepisami o przeciwdziałaniu pandemii. Organizatorzy współpracują z firmą medyczną, z którą stworzyli stosowne procedury i są one dostosowywane do zmieniającej się rzeczywistości.

Centrum konferencyjne jest wydzielone i zamknięte, składa się z kilkunastu budynków o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw. Infrastruktura ma być dostosowana do wymogów sanitarno-epidemiologicznych (m.in. organizacja ciągów komunikacyjnych, pojemność, właściwa wentylacja i dezynfekcja pomieszczeń). Goście i organizatorzy będą musieli nosić maseczki lub przyłbice, poddawać się pomiarowi temperatury oraz dostosowywać do procedur bezpieczeństwa. Wewnętrzne służby porządkowe oraz specjalny zespół medyczny zwracać będą szczególną uwagę na przestrzeganie instrukcji bezpiecznego zachowania, oraz kwestie dystansowania społecznego.

Organizatorzy będą także przygotowani na przeprowadzenie testów u osób z objawami mogącymi wskazywać na zarażenie COVID-19. Rejestracja będzie prowadzona online, a na miejscu uruchomiony bezdotykowy punkt wydawania materiałów konferencyjnych.

– Nawet najbardziej zaawansowane narzędzia komunikacji zdalnej nie zastąpią bezpośrednich relacji interpersonalnych. Świadczą o tym również opinie partnerów wydarzenia. Natomiast najważniejsze wydarzenia, odbywające się podczas forum, będą transmitowane online – podsumowuje Zygmunt Berdychowski.

Hasło tegorocznej edycji to „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?” W 2019 r. forum gościło 5,5 tys. uczestników i przedstawicieli mediów z 60 krajów. Wśród gości znaleźli się byli i aktualni premierzy, marszałkowie izb parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści oraz przedstawiciele najważniejszych, działających zarówno w regionie, jak i globalnie korporacji.

Źródło: Forum Ekonomiczne, MeetingPlanner.pl