Event MIX Realizacja uroczystości online | Lubelskie Centrum Konferencyje

Realizacja uroczystości online | Lubelskie Centrum Konferencyje

0

W czwartek 8 kwietnia br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów artystycznych. Wydarzenie transmitowane było na żywo na kanale FB Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Spośród 145 laureatów, w Studio S2 LCK obecne były 3 stypendystki – Zuzanna Budzyńska – utalentowana skrzypaczka z Radzynia Podlaskiego oraz Hanna Kudła i Wiktoria Gil – młode plastyczki ze Skierbieszowa oraz Zamościa. Jak mówił podczas wręczania stypendiów Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski: „stypendia artystyczne to inwestowanie w przyszłość młodych artystów”.

Realizacja wydarzenia, która leżała w całości po stronie zespołu LCK, stanowiła duże wyzwanie od strony technicznej. Podczas konferencji odbył się  występ na żywo Zuzanny Budzyńskiej z koncertem skrzypcowym, utwory – Kujawiak a-moll Henryka Wieniawskiego na rozpoczęcie konferencji oraz Kaprys polski Grażyny Bacewicz na zakończenie. Na ekranie diodowym, na specjalnie zaprojektowanym pod wydarzenie layoucie wyświetlane były zdjęcia z licznych koncertów Zuzanny Budzyńskiej, a także fotografie prac młodych plastyczek.