Event MIX Od połowy kwietnia Anglia otwiera puby, restauracje i siłownie

Od połowy kwietnia Anglia otwiera puby, restauracje i siłownie

0
  • Anglia wkroczyła w drugi etap wychodzenia z pandemii.
  • Od 12 kwietnia swoją działalność mogą wznowić punkty usługowe wymagające bliskiego kontaktu.
  • Puby, restauracje czy inne lokale gastronomiczne mogą obsługiwać klientów przy stolikach na powietrzu.

Jak zapowiedział Premier Boris Johnson, od 12 kwietnia Anglicy będą mogli się udać do pubów i restauracji, pod warunkiem, że będą obsługiwani na powietrzu. Otwarte zostaną również wszystkie sklepy, siłownie i salony fryzjerskie.

Wszystko to za sprawą czteroetapowego planu wychodzenia Anglii z pandemii. Obecnie wyspiarze wkroczyli w etap drugi, co potwierdził podczas konferencji prasowej Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson. Kolejne poluzowania są możliwe, gdyż zostały spełnione cztery warunki, od których uzależniano przejście do następnego etapu. Warunki, o których mowa to: postęp w liczbie zaszczepionych osób, dowody, że szczepionki zmniejszają liczbę zakażeń i hospitalizacji, zmniejszająca się presja na publiczną służbę zdrowia oraz brak znaczącego wzrostu liczby nowych importowanych wariantów koronawirusa.Zgodnie z założeniami drugiego etapu, od 12 kwietnia swoją działalność mogą wznowić punkty usługowe wymagające bliskiego kontaktu, w tym salony fryzjerskie, otwarte mogą zostać siłownie, salony spa, ogrody zoologiczne, parki tematyczne i biblioteki.

Puby, restauracje czy inne lokale gastronomiczne mogą obsługiwać klientów przy stolikach na świerzym powietrzu, w tym podając alkohol. Członkowie tego samego gospodarstwa domowego będą mogli podróżować po terenie Anglii i nocować w miejscach bez wspólnych przestrzeni, np. na kempingach czy w domkach letniskowych. Maksymalna liczba osób biorących udział w ślubach zostanie zwiększona do 15 osób.

Źródło: Money.pl