Wydarzenia Global Meetings Industry Day 2021

Global Meetings Industry Day 2021

0

Bezpieczeństwo – to słowo, które dzięki pandemii weszło do codziennego słownika każdego przedstawiciela branży MICE. Od ponad roku każde podejmowane przez nas działanie rozważamy w kontekście bezpieczeństwa bardziej niż kiedykolwiek. Nie dziwi więc fakt, że hasłem obchodzonego 8 kwietnia na całym świecie Global Meetings Industry Day 2021 jest „Meet Safe”.

Global Meetings Industry Day to międzynarodowe święto wszystkich profesjonalistów przemysłu spotkań. Co roku w wybranym dniu w kwietniu eksperci i praktycy biorą udział w organizowanych z tej okazji spotkaniach, których celem jest pokazanie jedności i wpływu, jaki branża MICE ma na gospodarkę i społeczeństwo. W 2021 r. podczas GMID przedstawiciele branży będą rozmawiali o wszystkich aspektach organizacji „bezpiecznych spotkań”.

– Dla nas, jako obiektu organizującego wiele międzynarodowych spotkań, zapewnienie bezpieczeństwa ich uczestnikom jest priorytetem. Dlatego też zaraz po wybuchu pandemii zadbaliśmy o to, by dostosować obiekt do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i rządowych rozporządzeń. Nie poprzestaliśmy jednak na tym i już w kwietniu, jako członkowie biznesowej inicjatywy KRAKÓW NETWORK zrzeszającej ponad 500 lokalnych przedstawicieli branży spotkań, zainicjowaliśmy cykl edukacyjnych webinarów dla branży, które szeroko omawiały kwestie bezpieczeństwa wydarzeń i promowały wydarzenia hybrydowe – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF.

Celem, który przyświecał członkom KRAKÓW NETWORK w czasie pracy nad webinarami i podczas samych spotkań była nie tylko chęć pozostania w kontakcie ze wszystkimi członkami grupy oraz zapewnienie sprawnego przepływu bieżących informacji w zmieniającej się nowej rzeczywistości, ale także wsparcie branży poprzez podzielenie się zdobytym know-how.

– W odpowiedzi na oddalającą się perspektywę spotkań na żywo stworzyliśmy warunki do dyskusji o bezpieczeństwie wydarzeń. To klucz do jak najszybszego powrotu do pełnej aktywności zawodowej, podobnie jak rozwijana przez nas formuła hybrydowa, która pozwala na ekspresowe dostosowanie się do nowej rzeczywistości i odsunięcie groźby odwoływania kolejnych wydarzeń. Wytwarzamy silny wpływ na Kraków, podtrzymując jego renomę niezrównanego miasta-gospodarza przygotowanego do dalszego stymulowania turystyki biznesowej w regionie, zapewniając pełne bezpieczeństwo i generując jak największy zasięg – dodaje Paula Fanderowska, zastępca dyrektora KBF ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Efektem prac podjętych przez członków biznesowego gremium było przygotowanie dokumentu „Bezpieczeństwo eventów po pandemii”, który jest zbiorem wytycznych i dobrych praktyk dotyczących organizacji wydarzeń w taki sposób, aby były one jak najbardziej bezpieczne dla uczestników i ich organizatorów. Wspomniany dokument nie jest jednak jedynym, który został opracowany przez krakowskich przedstawicieli branży MICE od wybuchu pandemii.

W grudniu 2020 r. członkowie projektu rozpoczęli pracę nad Protokołem KRAKÓW NETWORK – dokumentem zainspirowanym Protokołem z Kaohsiung ICCA, który zawiera rekomendacje dostosowane do nowej postpandemicznej rzeczywistości, obejmujące tworzenie innowacyjnych modeli biznesowych, wprowadzenie cyfrowej kultury organizacyjnej i promowanie wydarzeń hybrydowych jako najbezpieczniejszego modelu organizacji eventów.

– Ogłoszony pod koniec marca Protokół KRAKÓW NETWORK to nasze kolejne działanie na rzecz branży od momentu wybuchu pandemii. Cieszymy się, że ten dokument, tak, jak i poprzednie podjęte przez członków KRAKÓW NETWORK działania, został tak pozytywnie przyjęty przez środowisko – komentuje Weronika Wirtel, koordynatorka Protokołu KRAKÓW NETWORK i starsza specjalistka ds. sprzedaży i marketingu ICE Kraków.