Marketing MIX Logo Euro 2024 ma podkreślać różnorodność

Logo Euro 2024 ma podkreślać różnorodność

78
0

Agencja VMLY&R zaprojektowała logo piłkarskiego Euro 2024. Powstało z flag 55 federacji członkowskich UEFA i ich odpowiednich kolorów. Grafika ma podkreślać m.in. różnorodność.

Logo Euro 2024 zaprezentowano na Stadionie Olimpijskim w Berlinie w Niemczech, gdzie turniej odbędzie się w dziesięciu miastach w 2024 roku. Zaprojektowane przez agencję VMLY&R logo zaczerpnięto z flag 55 federacji członkowskich UEFA i ich odpowiednich kolorów, zmontowanych w różnych kombinacjach i odzwierciedlających kształt dachu Stadionu Olimpijskiego, który będzie „domem” piłki nożnej w 2024 roku.

Wraz z logo zaprezentowano też film, który bawi się wizualizacjami stadionów, słynnymi punktami orientacyjnymi z każdego miasta gospodarza i pokazuje fanów z całego świata, którzy się spotykają. Aby dodatkowo podkreślić, że turniej to święto każdego kibica, w równym stopniu opracowano unikalną czcionkę uwzględniającą wszystkie europejskie alfabety. – Wspaniale jest widzieć logo UEFA EURO 2024 ożywające na kultowym Stadionie Olimpijskim. Od teraz turniej ma tożsamość marki, która odzwierciedla ambicję, jaką mamy razem ze stowarzyszeniem gospodarzy i miastami gospodarzami: EURO, które jest naprawdę dla wszystkich! Przez miesiąc w 2024 roku połączy nas piłka nożna w sercu Europy – powiedział prezydent UEFA Aleksander Čeferin.