Poligrafia Dni otwarte nowego oddziału Atrium w Poznaniu

Dni otwarte nowego oddziału Atrium w Poznaniu

0

Z końcem czerwca w nowym poznańskim oddziale firmy Atrium Centrum Ploterowe odbyły się Dni Otwarte. Przybyli nie tylko zainteresowani technologiami i materiałami wielkoformatowymi z regionu ale także z odleglejszych zakątków Polski.

Poznański oddział firmy od wielu lat obsługuje klientów ze stolicy Wielkopolski i regionu dostarczając drukarniom wielkoformatowym, agencjom reklamowym i zakładom produkcyjnym zarówno urządzenia drukujące jak i materiały eksploatacyjne.

– Aby podnieść jakość naszych usług, przenieśliśmy nasze magazyny i biura do podpoznańskiej Dąbrowy. Łatwy i szybki dojazd do Poznani a jak i bezpośredni dostęp do autostrady pozwoli szybko realizować potrzeby naszych kontrahentów jak i wspierać odbiorców w Polsce północno- zachodniej. W ślad za nowymi, możliwościami logistycznymi podąży większa oferta produktowa i jakość obsługimówi kierownik poznańskiego oddziały Atrium i Ikonos, Artur Krygier.

– 17 czerwca gościliśmy specjalistów nie tylko z regionu ale i z całej Polski (bliskość lotniska). Pokazaliśmy 10 najciekawszych i najpopularniejszych urządzeń do druku wielkoformatowego i post-produkcji. Jako producent materiałów, pokazaliśmy również szeroką gamę materiałów samoprzylepnych i powlekanych wprost z naszej linii produkcyjnej – dodaje Artur Krygier.

Podczas poznańskich dni otwartych, goście mogli „na żywo” zobaczyć urządzenia pracujące w technologiach: eko-solwentowej, UMS, solwentowej, DTG, LED-UV jak i plotery tnące i laserowe.

Mutoh ValueJet 628, 1324X i 1638X to plotery drukujące farbami ekologicznymi . Pierwszy z nich pracuje na atramentach eko-solwentowych, reszta na wielokrotnie nagradzanych atramentach Mutoh UMS. Szerokości tych urządzeń to odpowiednio: 62, 137 i 162 cm. Dlatego każdy znajdzie coś ciekawego dla swojego biznesu. Cechą wspólną tych urządzeń są technologie druku bez paskowania Mutoh Inntelligent Interweaving oraz druk zmienną wielkością kropli atramentu. Urządzenia z literą „X” w nazwie modelu mają do dodatkowo zaimplementowaną nową technologię Mutoh DropMaster. Odpowiada ona za kompensację grubości materiału, czyli automatyczną korektę tak aby krople atramentu zawsze trafiały w swoje miejsce przeznaczenia na podłożu. Efektem tego jest zawsze ostry i wyraźny druk niezależnie od założonego materiału, np. grubego banneru czy cienkiego papieru.

Z ploterami drukującymi ValueJet współpracują plotery tnące marki Summa. Taki 2-ploterowy zestaw drukująco-tnący pozwala na niezależną i wydajną pracę na obu maszynach jednocześnie. Koszt takiego zestawu jest porównywalny z maszynami 2 w 1.

Linia ploterów ValueJet obejmuje także drukarki LED-UV. Model VJ-426 UF przeznaczony jest do bezpośredniego druku na materiałach o rozmiarze do 48.3 x 32.0 cm i grubości 7 cm. Drukarka ta umożliwi więc zadruk różnego rodzaju gadżetów, paneli sterowania, małych elementów elektronicznych, obudów telefonów, piłeczek golfowych, trofeów sportowych, itd. Zadruk jest w pełni ekologiczny, cechuje się brakiem lotnych związków organicznych, zanieczyszczeń powietrza i niskim zużyciem energii. Czas pracy lampy LED sięga 14250 roboczogodzin co wpływa na niski koszt zadruku. Drukarka zdobyła wiele międzynarodowych nagród: EDP 2015, Ploter Roku 2015 na targach ISA w USA czy też nagrodę „The Prize for Innovations” przyznaną w Warszawie na targach reklamy w tym roku.

W tej samej technologii lecz w znacznie większym rozmiarze, drukuje drugi prezentowany ploter LED-UV – Mutoh ValueJet 1626 UH. Może on drukować tak samo na wszelkich materiałach płaskich o grubości do 15 mm jak i na materiałach elastycznych podawanych z roli. Urządzenie wyposażone jest w dwa stoły umożliwiające wprowadzanie i wyprowadzania dużych, materiałów płaskich do plotera. Maksymalna grubość nośnika sięga 15 mm. Mutoh ValueJet 1626 UH sprawdzi się w zadruku płytek ceramicznych, prototypów opakowań, tablic, materiałów wrażliwych na temperaturę.

ValueJet 405 GT to najnowsza drukarka DTG firmy Mutoh. Przeznaczona jest do bezpośredniego zadruku koszulek t-shirt, czapek, toreb, ubranek dziecięcych, chust, itd. W zależności od zadrukowywanego produktu stosuje się różnej wielkości wymienne stoły o wielkości do 404 x 584 mm. Drukarka została wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. recylkulator koloru białego, dotykowy panel sterowania, łatwe w obsłudze oprogramowanie.

Atramenty stosowane w Mutoh ValueJet 405 GT pozwalają po ich utrwaleniu na uzyskanie żywych i nasyconych barw. Aby tak się stało na ciemnych podłożach potrzebne jest zastosowanie białego podkładu. Druk kolorem białym charakteryzuje się wyjątkowo dobrym, 100% pokryciem. Mutoh ValueJet 405 GT może drukować na kolorowych tkaninach w palecie CMYK oraz kolorem białym stanowiącym nieprzezroczysty podkład. 405 GT drukuje atramentami z certyfikatem Oeko-Tex 100 klasy pierwszej przez co możliwy jest druk nawet ubranek dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Plotery Mutoh ValueJet pracują pod kontrolą zaawansowanego oprogramowania Onyx 12.

Dla firm poszukujących rozwiązań o bardzo szybkim zwrocie z inwestycji, dystrybutor proponuje ekonomiczne ale i zaawansowane technologicznie plotery marki Artemis. Podczas Dni Otwartych w Poznaniu zostaną zaprezentowane 3 urządzenia: Artemis 1621 o szerokości 160 cm, solwentowy Artemis KM 3228H o szerokości 320 cm oraz ploter laserowy Artemis 1309X.

Podczas poznańskich Dni Otwartych, goście mogli zapoznać się także z szeroką ofertą materiałów IKONOS. Produkowane w Opolu folie samoprzylepne, laminaty i materiały powlekane są dystrybuowane już do 40 krajów i stale zbierają dobre opinie z rynku jak i od branżowych specjalistów.

Odwiedzający poznańskie magazyny IKONOS mogli zapoznać się także z foliami, blockoutami, backlitami, banerami, siatkami, flagami, tekstyliami, papierami, canvasami, laminatami i płytami.

Kolejne Dni Otwarte już na początku sierpnia w Gdyni. Więcej informacji na stronie firmy.

www.atrium.com.pl

 KL