Poligrafia Druk przyszłości w wykonaniu 3M i DPSdruk.pl

Druk przyszłości w wykonaniu 3M i DPSdruk.pl

0

Proekologiczność oraz szeroki zakres gwarancji folii reklamowych – to główne tematy poruszane przez amerykańską firmę 3M, która zaprezentowała ostatnio w Warszawie działanie ekologicznego druku wykonanego na folii graficznej 3M oraz przedstawiono zakres gwarancji 3M™ MCS™.

Na pojazdach, tablicach, budynkach, szyldach, podłogach – grafika znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie celem jest zareklamowanie produktu lub usługi. Do produkcji grafiki często wykorzystywana jest odpowiednia folia reklamowa. Przy jej wyborze nabywcy poza ceną, coraz częściej kierują się także innymi czynnikami. Wśród nich można wymienić m.in: wpływ na środowisko naturalne, czy też szerokość gwarancji obejmująca nie tylko sam produkt, ale i wydruk oraz aplikację folii.

Odpowiedzią na zapotrzebowanie branży jest proekologiczny druk wykonany w technologii HP Latex na folii graficznej 3M™ Envision™ 480Cv3, który został pokazany w lutym w Warszawie przez certyfikowaną drukarnię DPSdruk.pl, będącej częścią AR Contact.

– Aż 60% mniej rozpuszczalników, brak chloru, metali ciężkich, PCW, flantów, częściowo wykonany z biodegradowalnych materiałów – to tylko niektóre cechy wyróżniające zastosowaną technologię – powiedział Piotr Kaczyński z firmy AR Contact.

[galeria=”1″]

Ważnym elementem proekologicznego druku jest wykorzystanie technologii HP Latex, dającej m.in. możliwość laminowania wydruku od razu po wyjęciu z maszyny drukującej.

– Druk latexowy gwarantuje bardzo wysoką trwałość, elastyczność, fotograficzną jakość wydruku oraz odporność na UV. Co więcej, wydruk nie musi odparowywać z rozpuszczalników 36-48 godzin jak w przypadku druku solwentowego. Tusze lateksowe są oparte na bazie wody, w pełni bezwonne, ekologiczne i bezpieczne dla człowieka – podkreślał Sławomir Kot-Zaniewski, prezes firmy Integart.

Na spotkaniu poruszono także inną istotną kwestię – zakres gwarancji związany z jej wykorzystaniem folii graficznej. Większość producentów folii działających na polskim rynku zapewnia gwarancję wyłącznie na sam produkt, a nie np. na wydruk, czy jego późniejszą aplikację. Zupełnie inaczej działa 3M™ MCS™ – pierwsza tego typu gwarancja na rynku reklamowym, sprawdzona i z powodzeniem funkcjonująca od wielu lat w Europie.

– 3M™ MCS™ Warranty to najszersza na rynku reklamowym gwarancja, potwierdzająca optymalne zachowanie grafiki w pełnym okresie. To unikatowa na polskim rynku możliwość zabezpieczenia grafiki reklamowej na każdym etapie jej produkcji. Certyfikat 3M™ MCS™ daje klientom pełną gwarancję, że grafika zostanie prawidłowo przygotowana, wydrukowana i zabezpieczona – powiedział Adam Larson – Global Business Development Manager, Commercial Solutions Division 3M USA.

Certyfikat 3M™ MCS™ jest udzielany firmie, która używa wyłącznie oryginalnych materiałów 3M, właściwych tuszy oraz drukuje na odpowiednich drukarkach, jak np. HP Latex, Vutek, Durst, etc. Folia, drukarka i tusz powinny być ze sobą kompatybilne i optymalnie dopasowane, zapewniając w ten sposób wymaganą trwałość, adhezję i aplikację. W Polsce gwarancję 3M™ MCS™ zapewniają cztery firmy: AR Contact, ABAT, Globart, G&G Studio.

Więcej szczegółów znajduje się na stronach www.3Mcentruminspiracji.pl

www.dpsdruk.pl

KL