Logo

Media & maszyny

Epson z czterema premierami na FESPA Digital 2016

Na targach FESPA Digital firma Epson zaprezentuje najnowszą rodzinę drukarek wodnych, ekosolventowych i termosublimacyjnych SureColor do tworzenia wysokiej jakości wydruków na szerokiej gamie podłoży.

Prezentacja na FESPA jest europejskim debiutem czterech 64-calowych urządzeń, miesiąc po ich światowej premierze. Są to: 10-kolorowa SureColor SC-S80600, szybka, wyposażona w dwa zestawy CMYK SureColor SC-S60600, 4-kolorowa SureColor SC-S40600 oraz superszybka SureColor SC-P20000 oparta na atramentach wodnych. Premierowe drukarki wyposażono w wiele nowych funkcji, które pozwalają dostawcom profesjonalnych usług druku (PSP) uzyskać doskonałą jakość, wydajność produkcji oraz optymalne zużycie atramentu.

Nowe SureColor SC-S i nowatorska formuła zestawu atramentów UltraChrome GS3 daje firmom wybór drukarek obsługujących od czterech do dziesięciu kolorów (w tym białego i metalicznego). Zapewniają różnorodne tryby jakości odpowiednie do druku m.in. podświetlanych paneli, materiałów POS, folii do oklejania samochodów, tapet i zdjęć na płótnie, z szybkością do 95,3 m2/godz., przy pojedynczym przebiegu. Oprócz sporej obniżki cen atramentów, dostawcy usług druku, dzięki ulepszeniu właściwości chemicznych, cieszyć się mogą znaczącym zmniejszeniem zużycia nowego zestawu atramentów GS3. Rezultatem tego jest wyraźnie zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania urządzeń w porównaniu z innymi drukarkami dostępnymi na rynku.

Nowa drukarka SureColor SC-P20000 wykorzystując 10-kolorowy zestaw atramentów wodnych Epson UltraChrome zapewnia najwyższą jakość przy prędkości druku sięgającej 17,5 m2/godz. Jest idealna do produkcji wielkoformatowych materiałów POS w wysokiej jakości, szyldów wewnętrznych i zewnętrznych, grafiki wystawowej i marketingowej, a także obrazów promocyjnych i fotografii. Urządzenie wyposażone jest w zamontowaną na stałe głowicę drukującą PrecisionCore MicroTFP do tworzenia niesamowitych rezultatów w rozdzielczości do 2400 x 1200 dpi z zachowaniem najwyższych prędkości drukowania.

W strefie dedykowanej tekstyliom, Epson zaprezentuje najnowsze drukarki termosublimacyjne SureColor SC-F7200 oraz SC-F6200. Oba urządzenia są przeznaczone do produkcji wysokiej jakości druku na tkaninach, takich jak miękkie flagi, ubrania, stroje sportowe czy wyposażenie domu, zapewniając elastyczność niezbędną do sublimacji na różnorodnych podłożach, w tym twardych i 3D.

Prezentacje na żywo w trakcie targów:
• Szybki 4-przebiegowy druk wysokiej jakości zdjęć na bannerach, monomerycznej folii winylowej oraz billboardów na papierze z użyciem SureColor SC- S60600;
• Szyldy i oznakowania w oszałamiającej skali barw, podświetlane oraz standardowe folie i tapety, z wykorzystaniem dodatkowych kolorów metalicznego, białego i czerwonego – wszystkie produkowane na nowej SureColor SC- S80600;
• Nadruki na T-shirtach, czapkach, torbach i fartuchach z użyciem drukarki DTG SureColor SC- F2000 i nowego oprogramowania Garment Creator;
• Zdobienie sztywnych powierzchni przy pomocy drukarki termosublimacyjnej SureColor SC- F6200 i atramentów Chromaluxe.

– Na targach FESPA Digital prezentujemy znaczącą elastyczność, wydajność, jakość i efektywność naszej nowej rodziny drukarek wielkoformatowych – mówi Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP z Epson. – Naszym celem jest nie tylko zaprezentowanie firmom, w jaki sposób mogą powiększyć portfolio drukowanych produktów, możliwych do stworzenia z wykorzystaniem naszych najnowszych głowic, atramentów i drukarek, ale także tego jak zwiększyć zdolności produkcyjne i związane z nimi zyski.

www.epson.eu

KL