Logo

Media & maszyny

FOCA – seminarium dotyczące pomiaru i kontroli barwy

Reprograf – generalny Dystrybutor firmy X-Rite Pantone po raz kolejny organizuje seminarium Fundamentals of Color and Appearance (FOCA). Tym razem impreza odbędzie się w Krakowie w dniach 5-6.04. br., przy czym program jest identyczny w oba dni i uczestnik deklaruje uczestnictwo w  dogodnym dla siebie dniu.

FOCA to interaktywne, niekomercyjne seminarium  w języku polskim przeznaczone jest dla początkujących i zaawansowanych.

Nie musisz być ekspertem!

Seminarium jest dedykowane dla wszystkich użytkowników niezależnie od poziomu zaawansowania, którzy na co dzień pracują z urządzeniami do pomiaru barwy lub oceniają i zatwierdzają barwę wizualnie. Zdobyta podczas seminarium wiedza jest tak uniwersalna, że ma zastosowanie w prawie każdej branży, gdzie jednym z kryteriów oceny jest barwa. Eksperci z firmy X-Rite Pantone oraz Reprograf pokażą uczestnikom jak zmierzyć, zobaczyć i zrozumieć, dane o barwie.

Seminaria FOCA są prowadzone w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Każda z prezentacji jest wspierana pokazami na żywo i ćwiczeniami praktycznymi, co niewątpliwie jest dużą zaletą tego programu. Prelegenci na bieżąco odpowiadają na zadane pytania i pomagają rozwiązać wyznaczone ćwiczenia. Tak zdobyta wiedza pozwala nauczyć się jak skuteczniej kontrolować barwę we własnej organizacji i w całym łańcuchu dostaw.

Program seminarium (pięciogodzinny panel z 2 przerwami):

  • Barwa i jej percepcja ludzkim okiem – współczynnik CZŁOWIEK
  • Barwa jako system trzech zmiennych
  • Barwa w liczbach (przestrzenie barwne, różnice barwy dE i tolerancje)
  • Urządzenie do pomiaru barwy i ich wykorzystanie
  • Nowoczesna komunikacja o barwie
  • Praktyczne ćwiczenia indywidualne.

Początek: godz. 9:30. Planowane zakończenie: godz. 15:00

Panel merytoryczny zostanie poprowadzony przez Specjalistów w dziedzinie Colour Managementu z firmy X-Rite Pantone: Małgorzatę Lososovą-Ungradovą, Lucie Matuskovą oraz Jana Ungrad.

Każdy uczestnik otrzyma CERTYFIKAT potwierdzający jego udział w międzynarodowym seminarium w ramach programu FOCA.

Rejestracja przez stronę internetową – Zarejestruj się

Ze względu na chęć zapewnienia komfortowych warunków i charakter imprezy grupy są kameralne, a liczba miejsc ograniczona.

http://xrite.reprograf.com.pl

KL