Logo

Media & maszyny

Premierowe pokazy ploterów Mutoh już 14 kwietnia

Firma Atrium Centrum Ploterowe, zaprasza do Opola na premierowe pokazy japońskich drukarek Mutoh. Gwiazdą Dni Otwartych będzie rolowo-stołowy ploter LED-UV Mutoh ValueJet 1626 UH.

Polski dystrybutor urządzeń japońskiego producenta tego dnia zaprezentuje aż 8 innowacyjnych drukarek wielkoformatowych w tym kilka nowości. Będą to plotery Mutoh: serii ValueJet X, ploter sublimacyjny ValueJet 1638 WX, najnowsza drukarka DTG do koszulek ValueJet 405 GT, drukarka LED-UV do gadżetów ValueJet 426 UF oraz wspomniany ploter hybrydowy.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami druku wielkoformatowego. Oprócz najwyższej klasy urządzeń Mutoh zaprezentujemy także inne rozwiązania dostosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Nie zabraknie też materiałów wprost z linii produkcyjnej IKONOS znajdującej się w kompleksie Atrium-Ikonos – mówi Michał Pytel z działu ploterów dystrybutora.

Premierowy rolowo-stołowy ploter LED-UV

Mutoh ValueJet 1626UH jest technicznie oparty na najlepszym ploterze Mutoh ValueJet 1638X. Może on drukować na wszelkich materiałach płaskich o grubości do 15 mm jak i na materiałach elastycznych podawanych z roli. Mogą to być: płytki ceramiczne, tapety, prototypy opakowań, tablice, media wrażliwe na wysoką temperaturę, itd.

Ta wszechstronna drukarka o niskim poborze prądu (318 W) i długowiecznych lampach LED (14.250 godzin) drukuje ekologicznymi, pozbawionymi ozonu atramentami LED-UV. Szerokość robocza plotera wynosi 1625 mm.

Mutoh ValueJet 1626UH drukuje w palecie CMYK, oraz opcjonalnie kolorem BIAŁYM i LAKIEREM stanowiącym dodatkowe uszlachetnienie wydruków.

Zdobywca nagród – ploter do druku na (prawie) wszystkim

Mutoh VJ-426UF w ostatnich miesiącach zdobył kilka międzynarodowych nagród, m.in. polski tytuł „Prize of Innovations”, „Ploter roku 2015” przyznany przez europejski EDP i taki sam tytuł przyznany za oceanem przez ISA.

Ploterem z którego możliwości mogą skorzystać firmy z różnych branż od producentów urządzeń i podzespołów, przez agencje reklamowe znakujące gadżety, dekoratorów, producentów upominków na dekoratorach czy różnego rodzaju fabrykach skończywszy jest Mutoh ValueJet 426 UF.

Mutoh VJ-426UF jest to zaawansowany technologicznie tablicowy ploter LED-UV wyposażony w stół z podsysem. Ta 6-kolorowa drukarka o obszarze zadruku 483 x 329 mm, umożliwiają nadruk na elementach o grubości do 7 cm i ciężarze maksymalnie do 4 kg. W porównaniu do klasycznej technologii UV, proces druku na ploterze Mutoh ValueJet 426UF charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych (0% VOC), brakiem ozonu (ozon free), brakiem zanieczyszczeń powietrza (non-HAP). Niskie zużycie energii zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu długowiecznych (ponad 14000 godzin pracy) lamp LED-UV.

DTG – technologia wciąż niszowa

Mutoh ValueJet 405 GT to specjalistyczna, nowa drukarka DTG japońskiego producenta. Przeznaczona jest do bezpośredniego zadruku koszulek t-shirt, czapek, toreb, ubranek dziecięcych, chust i innych bawełnianych jak i poliestrowych tkanin. W zależności od produktu stosuje się różnej wielkości wymienne stoły o wielkości do 404 x 584 mm. Drukarka została wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. recylkulator koloru białego, dotykowy panel sterowania, łatwe w obsłudze oprogramowanie. Niewielkie gabaryty, przy zachowaniu dużej powierzchni zadruku, pozwolą umiejscowić urządzenie nawet na biurku.

Atramenty stosowane w Mutoh ValueJet 405 GT pozwalają po ich utrwaleniu na uzyskanie żywych i nasyconych barw. Aby tak się stało na ciemnych podłożach potrzebne jest zastosowanie białego podkładu. Druk kolorem białym charakteryzuje się wyjątkowo dobrym, 100% pokryciem, znacznie lepszym niż w innych, konkurencyjnych rozwiązaniach. Mutoh ValueJet 405 GT może drukować na kolorowych tkaninach w palecie CMYK oraz kolorem białym stanowiącym nieprzezroczysty podkład.

Szybkie plotery rolowe serii X

Plotery ValueJet serii X o szerokości 1.37 i 1.62 metra to najbardziej wydajne drukarki na rynku. Dzięki zastosowanym technologiom Intelligent Interweaving, VariableDot i DropMaster.

Drop Master to nowa technologia druku, która ma na celu automatyczną kompensację grubości medium. W momencie gdy drukujemy na cienkim papierze, odległość od materiału do głowicy jest inna niż w przypadku druku na grubym banerze, czego efektem może być rozrzut kropli tuszu, a co za tym idzie nieprecyzyjny druk. Technologia Drop Master eliminuje ten problem i potrzebę ręcznej kalibracji. W sposób automatyczny dostosowuje sposób wystrzeliwania poszczególnych kropli atramentu aby trafiały w cel zarówno podczas druku jedno- i dwu-kierunkowego niezależnie od materiału, rozdzielczości i prędkości.

Dodatkowo są w pełni ekologiczne – drukują wspomnianymi ekologicznymi atramentami żywicznymi Mutoh UMS. Tusze te zdobyły wiele międzynarodowych nagród w tym dwie targowe nagrody w Polsce.

Sublimacyjny WX serii X

ValueJet 1638 WX to specjalistyczny ploter do druku sublimacyjnego. Jest to połączenie pełnej automatyzacji i najwyższej jakości druku. „WX” wyposażony jest w 2 najnowsze, piezoelektryczne głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (od 5.9 do 45.3 pl) oraz Intelligent Interweaving (szybki druk bez paskowania) oraz Mutoh DropMaster.

Ploter korzysta z atramentów sublimacyjnych, takich jak Mutoh DS2. Są to bezzapachowe tusze (100% VOC FREE), nie emitujące zapachów zarówno w czasie druku jak i procesu transferu. Oferują szeroki gamut kolorystyczny, nasycone barwy po przeniesieniu na docelowe podłoże oraz odporność po utrwaleniu na pranie i czynniki zewnętrzne, nawet na niskobudżetowych podłożach poliestrowych.

Dni Otwarte Mutoh odbędą się w centrum demonstracyjnym firmy Atrium w Opolu. Wstęp wolny po rejestracji.

www.atrium.com.pl 

KL