Logo

Etykiety i opakowania

Pracownia reklamy z ośmiokolorową maszyną drukującą Roland VG3-540

Michał Wiczołek przy nowej maszynie Roland VG3-540

Firma MM Art Michał Wiczołek, specjalizująca się w cyfrowym druku etykiet i naklejek hologramowych oraz różnego rodzaju artykułów reklamowych, w ostatnich tygodniach zainstalowała maszynę Roland VG3-540. To już trzecie urządzenie japońskiej marki w białostockim zakładzie, i zarazem pierwsze w Polsce – jak podkreśla jego dostawca, firma Polkos – rozwiązanie drukująco-tnące z serii TrueVIS trzeciej generacji pracujące na rodzimym rynku.

– W związku z rozwojem działalności i rosnącą skalą zamówień, ale też coraz większymi wymaganiami klientów, konieczne stało się poszerzenie naszych możliwości produkcyjnych. Od kilku lat wykorzystujemy maszyny marki Roland, które bardzo dobrze sprawdzają się w codziennej pracy, i przekonaliśmy się o ich niezawodności, dlatego szukając nowego rozwiązania od razu pomyśleliśmy o tej marce. Z prośbą o dobranie do naszych potrzeb odpowiedniego urządzenia po raz kolejny zwróciliśmy się do firmy Polkos, z którą współpracujemy od wielu lat. Ponieważ zależało nam na możliwości druku białym kolorem, dystrybutor zaprezentował nam model VG3-540. Do zakupu tego rozwiązania przekonał nas m.in. fakt, że oferuje ono nie tylko dodatkową biel, dzięki czemu możemy znacząco poszerzyć portfolio oferowanych usług, ale też kolory pomarańczowy i zielony, które zapewniają uzyskanie większej głębi i wyrazistości wydruków – mówi Michał Wiczołek, właściciel firmy MM Art.

Profesjonalny model VG3-540 należy do rodziny TrueVIS – najnowszej generacji wielkoformatowych, ekosolwentowych ploterów atramentowych na rynku urządzeń drukująco-tnących. Maszyna ta jest przeznaczona dla dostawców usług poligraficznych na rynku szyldów i grafiki oraz personalizacji i może znaleźć zastosowanie w produkcji wielu zarówno oznakowań i banerów, jak i grafiki pojazdowej, a także naklejek i etykiet. Seria maszyn TrueVIS VG3 wykorzystuje ośmiokolorowy zestaw atramentów CMYK + Lk + Or + Gr + Wh. Ten bardzo szeroki gamut kolorystyczny, niedostępny do tej pory w typowym druku solwentowym, oznacza wysokie dopasowanie kolorów i wyraziste odwzorowanie (żywe i bogate kolory – także pomarańczowy oraz zielony, płynne przejścia tonalne, neutralne odcienie szarości i naturalne odcienie skóry).

Producent zadbał o łatwiejszą obsługę urządzeń – wśród nowych funkcji są m.in. przyjazny dla użytkownika interfejs z 7-calowym ekranem dotykowym LCD, automatyczne podawanie nośnika i regulacja odstępu w celu zmniejszenia liczby zadań użytkownika, a także łatwiejsza konfiguracja nośnika dzięki uchwytom nośnika obsługiwanym za jednym dotknięciem przycisku. Co więcej, dzięki funkcji automatycznej konfiguracji wszystkie urządzenia TrueVIS 3 są standardowo wyposażone w nawijarkę wydruków.

Dzięki aktywnej konserwacji i informacjom o urządzeniach udostępnianych w aplikacji Roland DG Connect większa jest wydajność maszyn. Czytelny pulpit nawigacyjny zapewnia natychmiastowe informacje na temat ogólnych statystyk i efektywne zarządzanie drukarką oraz śledzenie kosztów. Urządzenia oferują również oszczędzającą czas funkcję dopasowywania i zmiany kolorów obsługiwaną przez najnowszą wersję RIP VersaWorks, która umożliwia użytkownikom wybór jakości druku, ustawienia korekcji kolorów i łączenie próbek wyjściowych z różnymi ustawieniami wyjściowymi w celu ustalenia ostatecznej kombinacji ustawień.


Więcej informacji z branży TUTAJ.