Logo

Druk CyfrowyEtykiety i opakowania

Nowy cyfrowy ploter tnący Intec SC6000 w ofercie Riset Polska

W ofercie Riset Polska pojawił się nowy cyfrowy ploter tnący Intec SC6000 z automatycznym podajnikiem przeznaczony do produkcji opakowań, naklejek i etykiet. NOWY SC6000 jest powiększoną wersją wyjątkowo udanego cyfrowego systemu wycinania SC5000 i jest pełen nowych funkcji.

Jego rozszerzone możliwości rozmiarowe 340 x 710 mm pozwalają na obsługę znacznie dłuższych arkuszy i łączą w sobie zarówno 100% niezawodny, wysokonakładowy automatyczny podajnik, jak i podwójną głowicę narzędziową do wycinania, nacinania, perforowania i bigowania w jednym przejściu.

To atrakcyjne cenowo urządzenie zapewnia szybką obróbkę materiałów o gramaturze do 350 mikronów. System wyposażony jest w automatyczny podajnik na 900 arkuszy, podciśnieniowy pas odbiorczy i tacę zbierającą nośniki, co zapewnia prawdziwą, bezobsługową pracę.

Mark Baker-Homes, dyrektor generalny Intec stwierdził: „Intec jest naprawdę podekscytowany wprowadzeniem na rynek cyfrowego plotera tnącego SC6000 z automatycznym podajnikiem. W wyniku połączenia z firmą Plockmatic i zwiększonego poziomu badań i rozwoju, ten nowy kompaktowy cyfrowy ploter tnący klasy premium oferuje każdej drukarni przystępne cenowo wycinanie opakowań i etykiet. Jest on wyposażony w zaawansowane rozwiązania umożliwiające wysoką wydajność i większe formaty. W połączeniu z wyjątkową jakością wykonania i niezawodnością firmy Plockmatic firmy mogą nabyć ten ploter tnący w bardzo przystępnej cenie, jaką oferuje Intec oraz jego partnerzy”.

SC6000 jest połączeniem technologii płaskiego stołu i podajnika arkuszy, idealnym do szybkiej, zautomatyzowanej produkcji zarówno wycinanych, jak i bigowanych opakowań i projektów P.O.S, papieru i folii – jak również produkcji etykiet i naklejek.

Automatyczne podawanie

Automatyczny podajnik arkuszy zapewnia znakomitą obróbkę arkuszy o długości do 710 mm, co stanowi doskonałe rozwiązanie w połączeniu z nowymi, wysokonakładowymi drukarkami cyfrowymi z możliwością druku na dłuższych arkuszach.

Szybkie cięcie i bigowanie w jednym przebiegu

Cyfrowa głowica tnąca może stosować siłę nacisku do 750 g oraz ciąć i bigować jednocześnie z prędkością do 960 mm na sekundę, umożliwiając użytkownikom produkcję jednego lub nawet setek arkuszy i tysięcy elementów, bez nadzoru, dzięki unikalnemu systemowi opartemu na kodach QR.

Grip and Drive

Unikalny system podwójnych rolek ColorCut „Grip and Drive” przytrzymuje nośnik podczas cięcia po OBU stronach głowicy tnącej, dzięki czemu SC6000 może ciąć bliżej krawędzi nośnika niż inne typy ploterów tnących tej klasy.

Riset Polska

Produkcja z mieszanych na stosie prac

Oferując niezrównane możliwości produkcyjne w zakresie cięcia mieszanych partii prac z jednego stosu, maszyna SC6000 płynnie pobiera powiązane pliki cięcia dla nieograniczonej liczby różnych prac. Jest to proces automatyczny, który umożliwia płynną i nieprzerwaną pracę oraz zmniejsza zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych operatorów.

Dzięki zastosowaniu kodów QR do rozpoznawania plików cięcia, kamera CCD urządzenia tnącego szybko odczytuje wydrukowany kod, aby pobrać arkusze z powiązanym plikiem cięcia, oraz cztery znaczniki narożne, aby zapewnić dokładność cięcia i bigowania z wydrukowaną grafiką. Podczas podawania arkuszy oprogramowanie kompensuje wszelkie przekrzywienia lub rozciągnięcia druku. Funkcja ta umożliwia również operatorowi natychmiastowe wyświetlenie zadania na ekranie i ustawienie pożądanych cech cięcia z bazy danych materiałów systemu, zbudowanej tak, aby umożliwić wstępne ustawienia przetwarzania dla regularnie używanych materiałów. Oznacza to, że różne elementy pliku mogą być poddane różnym zabiegom, a także wstępnie określona jest kolejność ich przetwarzania w ploterze tnącym.

Do urządzenia dołączony jest pakiet oprogramowania ColorCut Pro, który można załadować do programu Adobe Illustrator lub CorelDRAW i wykorzystać na ploterze tnącym.

Kompaktowy i w pełni mobilny

Wolnostojąca i w pełni mobilna maszyna Intec SC6000 została zaprojektowana z myślą o oszczędności miejsca. Posiada wysuwaną tacę na nośniki, która chowa się, gdy nie jest używana, co sprawia, że urządzenie może z łatwością zmieścić się w każdej drukarni, dzięki powierzchni poniżej 1 metra kwadratowego.

Intec Printing Solutions Limited jest producentem i dystrybutorem globalnej marki rozwiązań wykańczających Intec z siedzibą w Poole, Dorset w Wielkiej Brytanii, a jej wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Riset Polska.

Więcej informacji na temat urządzenia na riset.pl


Więcej informacji z branży TUTAJ.