Logo

Artykuły Promocyjne

Nowy rok, nowy rynek – Mimaki wprowadza na rynek pierwszą drukarkę atramentową DTF

Mimaki rozszerza swoją ofertę drukarek do tekstyliów o TxF150-75, drukarkę zaprojektowaną z myślą o wysokiej jakości, dostosowanych aplikacjach tekstylnych.

Mimaki, producent drukarek atramentowych i systemów tnących, ogłasza swoją pierwszą drukarkę atramentową DTF, model TxF150-75. Wykorzystując metodę transferu na bazie ciepła, drukarka idealnie nadaje się do tworzenia wysokiej jakości, spersonalizowanych materiałów promocyjnych, odzieży sportowej i różnych innych promocyjnych materiałów tekstylnych. To najnowsza propozycja firmy Mimaki w segmencie odzieży zdobionej.

Druk DTF zapewnia łatwy i niedrogi proces zdobienia odzieży, najczęściej T-shirtów. Grafika jest początkowo drukowana bezpośrednio na specjalnej folii transferowej, którą następnie posypuje się proszkiem topliwym. Po podgrzaniu i wysuszeniu arkusz transferowy jest gotowy do nałożenia na tkaninę za pomocą prasy termicznej.

Oparta na istniejącej serii 150 firmy Mimaki, jednym z jej najlepiej sprzedających się modeli, nowa drukarka TxF150-75 odpowiada na zapotrzebowanie rynku na niezawodną, ​​stabilną technologię DTF. Wbudowany system cyrkulacji atramentu i odgazowany pojemnik z atramentem zapobiegają częstym problemom z DTF, takim jak słabe wyrzucanie atramentu i zatykanie się atramentu białego. Te podstawowe technologie, które obejmują również jednostkę kontroli dysz i system odzyskiwania dysz, zapewniają wydajne przeprowadzanie procesów przy minimalnej interwencji.

Mimaki

– Zdobienie odzieży to niezwykle popularny i dynamiczny sektor, w którym już działamy z naszymi innymi technologiami tekstylnymi. Mogliśmy jednak dostrzec wpływ, jaki technologia DTF wywarła na branżę w ostatnich latach, z jej znaczącą przewagą nad istniejącymi technologiami. Mianowicie, DTF pozwala uniknąć czasochłonnego procesu tworzenia płyt w sitodruku i wymaganego pielenia w tradycyjnym transferze ciepła z winylu. Technologia ta umożliwia również tworzenie żywych projektów dzięki możliwości drukowania w pełnym kolorze. Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek rozwiązanie przeznaczone dla firm już aktywnych w sektorze odzieży zdobionej i tych, które chcą na niego wejść, które wyróżnia się użytecznością, niezawodnością i jakością – komentuje Mark Sollman, Senior Product Manager EMEA, Mimaki Europe.

Jako pierwsze wejście firmy w nowy segment, firma Mimaki stworzyła własną gamę atramentów pigmentowych na bazie wody (PHT50) specjalnie dla tego rozwiązania. Od marca 2023 r. atramenty te mają certyfikat OEKO-TEX® ECO PASSPORT [1] , gwarantujący spełnienie norm bezpieczeństwa i ochrony środowiska zgodnie ze zobowiązaniami firmy Mimaki dotyczącymi zrównoważonego rozwoju. W przeciwieństwie do druku termotransferowego sublimacyjnego, DTF jest znacznie bardziej wszechstronny, jeśli chodzi o materiały, może pracować nie tylko z mieszanką poliestru i TC, ale także z jasnymi lub ciemnymi tkaninami.

Drukarka jest również dostarczana z oprogramowaniem RIP RasterLink7 firmy Mimaki , które zapewnia użytkownikom pełny nadzór i możliwość usprawnienia procesu od projektu do produktu końcowego. Podobnie jak w przypadku wszystkich technologii firmy Mimaki, nabywcy mogą oczekiwać od firmy Mimaki szerokiego wsparcia przez cały okres wstępnej konfiguracji i użytkowania.

Model TxF150-75 będzie dostępny w sprzedaży w Sico Print Solutions od kwietnia 2023 r.

Sico Print Solutions jest jedynym polskim dystrybutorem Mimaki, który ma tak ogromne doświadczenie we wdrażaniu u klientów technologii DTF.

Źródło: Mimaki Europe


Więcej newsów z branży TUTAJ.