Logo

Druk Cyfrowy

Plotery Canon odpowiedzią na wyzwania w biurach architektonicznych

Architects,engineer holding pen pointing equipment architects On the desk with a blueprint in the office.Architect design concept.

Obchodzony 1 lipca Światowy Dzień Architektury przypomina o jednym z kluczowych wyzwań tego zawodu: od inwestycji w odpowiednie urządzenia drukujące będzie zależała nie tylko efektywność pracy biura architektonicznego, ale i jego sukces w biznesie. Istotę tego mechanizmu doskonale ilustrują plotery Canon: uosobienie tego, w jaki sposób potrzeby branży architektonicznej znajdują odpowiedź sprzętową w wymiarze 360º.

Dla architekta drukowanie projektów to zadanie o znacznie większej randze – i odpowiednio większych wyzwaniach – niż w większości innych branż. Od jakości i płynności procesów druku bieżących materiałów – dokumentacji projektowej, map terenu, schematów instalacji etc. – zależy efektywność i sprawność działania biura architektonicznego. A atrakcyjność przedstawianej klientowi wizualizacji projektu warunkuje sukces biznesowy biura.

– Dla architekta druk ma znaczenie krytyczne, ale zarazem czysto użytkowe. Podstawą jest szybki, sprawny i prosty proces: wydruki muszą być czytelne i przejrzyste bez tracenia czasu na konfigurację, próbne wydruki czy żmudną kalibrację urządzenia. Umiejętne określenie potrzeb i priorytetów, dobór urządzenia o odpowiednich funkcjonalnościach i parametrach technicznych oraz wybór dostawcy, który jest w stanie zaoferować właściwe wsparcie, jakość i szybkość serwisu to trzy etapy prowadzące do takiej inwestycji, która stanie się dźwignią sukcesu – mówi Tomasz Miękus, Product Manager w Canon Polska.

Pomocą w uświadomieniu sobie przez dane biuro swoich konkretnych potrzeb może być analiza funkcjonalności i cech urządzeń, które stanowią odpowiedź na wyzwania tej właśnie branży – takich jak np. imagePROGRAF TC-20 czy imagePROGRAF TX-3100.

Jakość, szybkość, bezpieczeństwo i prostota obsługi

imagePROGRAF TC-20M to wielkoformatowa, kompaktowa 24-calowa drukarka biurkowa, która pozwala uzyskiwać profesjonalne wydruki do formatu A1 na papierze podawanym z roli, a także na arkuszach ciętych A3 i A4. Model opracowano z myślą o prostocie obsługi, urządzenie może być wykorzystywane w dowolnym miejscu: pracować nie tylko w siedzibie firmy, lecz także w domu czy nawet w tymczasowych biurach na miejscu realizacji budowy.

– Popularność pracy hybrydowej sprawia, że pracownicy działają w różnych lokalizacjach. TC-20 to ułatwia: jest wszechstronnym urządzeniem do realizacji wydruków CAD, a w odróżnieniu od zaawansowanych wielkoformatowych drukarek nie wymaga znacznej powierzchni. Zachowuje dużą efektywność kosztową, dzięki wysokiej jakości i przystępnym cenowo atramentom pigmentowych, które drukują z zachowaniem niskiego TCO i są oferowane w pojemnikach o pojemności 70 ml. Obniżone jest także zużycie energii, co potwierdza certyfikat EPEAT Gold – mówi Tomasz Miękus.

Przegląd korzyści z wdrożenia innego oferowanego przez Canon urządzenia – imagePROGRAF TX-3100 – ilustrują doświadczenia gdyńskiego biura architektonicznego Arch-Deco.

Canon

Intuicyjny interfejs maszyny zminimalizował czas spędzany przez pracowników przy jej obsłudze i wyeliminował konieczność czasochłonnych szkoleń. Projektanci zostali odciążeni od zadań związanych z drukiem, zyskując dodatkowy czas na projektowanie. Dzięki zastosowanym w 36-calowym ploterze dwóm rolkom mogą oni drukować na dwóch różnych szerokościach papieru jednocześnie. Urządzenie pozwala na szybkie wydruki projektów (do 2,6 strony A1 na minutę), a dzięki wykorzystaniu nowoczesnego atramentu LUCIA TD gwarantuje doskonałe odwzorowanie detali oraz – co szczególnie istotne w pracy na budowie – dużą odporność wydruków na warunki pogodowe.

imagePROGRAF TX-3100 wyposażono także w najnowocześniejsze zabezpieczenia, pomagające zapobiegać atakom cyfrowym (m.in. pełna kontrola nad uprawnieniami użytkowników, szyfrowanie dysku i transmisji danych, opcja bezpiecznego usuwania zawartości dysku).

– Współczesna architektura nie istnieje bez druku, dlatego tak ważne jest, aby urządzenia do druku wielkoformatowej dokumentacji były szybkie, intuicyjne i proste w obsłudze oraz bezpieczne. Dobór i inwestycja w odpowiedni ploter, to jedna najważniejszych decyzji firmy architektonicznej, która procentuje w zasadzie natychmiast- mówi Tomasz Miękus.


Więcej newsów z branży TUTAJ.

TAGS