Logo

Druk Cyfrowy

Epson WorkForce AM-C z nagrodą w rankingu DataMaster Lab

Firma Epson otrzymała pięć gwiazdek w testach DataMaster. Przodujące laboratorium testujące drukarki biurowe przyznało to wyróżnienie dla serii kolorowych, wielofunkcyjnych, biznesowych drukarek atramentowych AM-C A3.

Testerzy DataMaster stwierdzili, że są to: „po prostu najwydajniejsze drukarki atramentowe, jakie kiedykolwiek testowaliśmy — tak pod kątem druku dwustronnego, jak funkcji skanowania i  zszywania.. Urządzenia te są wydajniejsze od wielu konkurencyjnych urządzeń laserowych z wyższej półki”.

Seria została też wyróżniona za „wzorowe certyfikaty eko”, a w testach potwierdzono, że „urządzenia pobierają podczas drukowania zaledwie 115 Wat energii”.

DataMaster zwróciło też uwagę na sporadyczną konieczność wymiany materiałów eksploatacyjnych i jest zdania, że w porównaniu z tonerową konkurencją [1]oznacza to o połowę mniej wezwań serwisowych. To dodatkowo ogranicza wpływ na środowisko.

– Uznanie ze strony tak prestiżowego i niezależnego testera, jakim jest DataMaster, jest wspaniałą nagrodą za wysiłek, jaki włożyliśmy w zaprojektowanie urządzeń, które są nie tylko wydajne, ale też idą ścieżką zrównoważonego rozwoju w branży druku. Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem – komentuje Robert Reszkowski z Epson.

DataMasterSeria Epson AM-C obejmuje wyposażone w stałą głowicę, biznesowe drukarki atramentowe o szybkości od 40 do 60 str./min z technologią drukowania bez użycia ciepła Epson Heat-Free. Urządzenia trafiły do sprzedaży w ubiegłym roku, uzupełniając lukę w ofercie produktów biznesowych Epson formatu A3.

Oferują wysoką jakość i liczne funkcje wsparcia, takie jak zarządzane usługi druku czy zdalny serwis. Są niezawodne i zrównoważone i nie wymagają obsługi serwisowej.

[1][1] 1 Prognoza DataMaster oparta na znormalizowanych miesięcznych wolumenach druku i danych opublikowanych na temat materiałów eksploatacyjnych w ciągu ostatnich pięciu lat.


Więcej newsów z branży TUTAJ.