Logo

Media & maszynyDruk Cyfrowy

Maszyna, która zmienia ekonomikę druku atramentowego – RICOH ProTM VC80000

Firma Ricoh ogłosiła premierę rolowego systemu atramentowego RICOH ProTM VC80000. Umożliwia on dostawcom usług druku wysoce wydajną pracę i elastyczność aplikacji dzięki ulepszonej, zautomatyzowanej produkcji, zamkniętej pętli kontroli jakości i bardziej zaawansowanej integracji produkcji.

RICOH ProTM VC80000 to następca wysoko ocenianego modelu RICOH Pro™ VC70000. Został zaprojektowany z myślą o produkcji wysokiej jakości materiałów do marketingu bezpośredniego, kolorowych książek, katalogów, czasopism i materiałów reklamowych drukowanych na nośnikach powlekanych o gramaturze do 300 g/m². Unikalna rodzina narzędzi programowych i sprzętowych zapewnia zwiększoną automatyzację produkcji, kontrolę jakości druku i komunikację z wykorzystaniem: sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i analizy danych, które zapewniają przewidywalne i powtarzalne wyniki przy minimalnej interwencji operatora.

Najmniejsza maszyna w swojej klasie z duplexem w dwóch wieżach na długości niecałych dziesięciu metrów, wykorzystująca atrament najnowszej generacji i głowice z kontrolą temperatury. Wprowadza szereg przełomowych technologii, które osiągają maksymalną rozdzielczość 1200 x 1200 dpi oraz prędkość do 150 metrów na minutę, co daje wzrost wydajności o 50% w porównaniu z systemami poprzedniej generacji. Charakteryzuje ją:

  • Krótszy czas rozruchu dzięki nowej technologii suszenia „firefly”. Innowacyjna konfiguracja małych, podgrzewanych rolek, które doprowadzają wydruk do optymalnej temperatury w czasie krótszym niż połowa czasu typowego systemu suszenia.
  • Zautomatyzowana kontrola jakości dzięki w pełni zintegrowanemu skanerowi RICOH Pro, wprowadzonemu po raz pierwszy jako opcja w modelu RICOH ProTM VC70000. Skaner aktywnie monitoruje wiele aspektów jakości druku i stale sprawdza wydajność każdej głowicy, dzięki czemu ProTM VC80000 automatycznie utrzymuje stały wysoki poziom jakości wydruku i natychmiastowo wdraża poprawki.
  • Eliminacja ręcznej regulacji obrazu dzięki spektrofotometrowi do monitorowania jakości kolorów w czasie rzeczywistym. Wszelkie rozbieżności w docelowym wydruku mogą być zidentyfikowane, a niezbędne korekty wprowadzane na bieżąco.
  • Funkcja RICOH Supervisor™, która zbiera i interpretuje dane operacyjne pochodzące ze skanera i innych podłączonych urządzeń do druku produkcyjnego oraz tworzy internetowe widoki pulpitu nawigacyjnego przy użyciu analiz z narzędzia Business Intelligence w celu optymalizacji wykorzystania urządzenia i przepustowości.
  • Wysoce zautomatyzowana szybka konfiguracja papieru, umożliwiająca optymalne działanie dla zupełnie nowego podłoża, które nie jest przechowywane w bibliotece nośników, po naciśnięciu jednego przycisku. Funkcja SmartStart umożliwia automatyczną konfigurację maszyny przed rozpoczęciem zmiany bez udziału operatora.
  • Ulepszona komunikacja z systemami do wykańczania w linii dająca bardziej efektywne działanie złożonych rozwiązań end-to-end.
  • Inteligentny system komunikacji i nadzoru umożliwia optymalną obsługę i konserwację. Można uprzedzić interwencję serwisu i zebrać dane w celu poprawy wydajności operacyjnej.

RICOH ProTM VC80000 jest obsługiwany przez zróżnicowane portfolio oprogramowania Ricoh, w tym:

  • RICOH ProcessDirector™, który jest wiodącym zautomatyzowanym rozwiązaniem do zarządzania przepływem pracy, zaprojektowanym do przechwytywania, przekształcania i zarządzania informacjami i procesami w sposób, który może pomóc w osiągnięciu 100% integralności wydruków,
  • RICOH Auto Color Adjuster, który zapewnia precyzyjne zarządzanie kolorami i możliwości dopasowania profili kolorystycznych bez potrzeby korzystania z usług specjalisty,
  •  FusionPro® do obsługi wszystkich spersonalizowanych potrzeb komunikacyjnych, które zwiększają wydajność i przyspieszają zwrot z inwestycji.

Powyższe cechy doskonale sprawdziły się w Sattler Media Group, jednej z wiodących europejskich firm medialnych, posiadającej specjalistyczną wiedzę w zakresie druku komercyjnego, marketingu wielokanałowego i logistyki. – Poziom automatyzacji osiągnięty przez ProTM VC80000 firmy Ricoh, w połączeniu z nawet o 50% wyższą wydajnością w porównaniu z naszą obecną technologią, a także przyjaznym dla operatora rozwiązaniom, przekształca rolę, jaką atrament odgrywa w portfolio produkcyjnym naszej firmy – powiedział Christian Haneke, Menedżer ds. Innowacji i Rozwiązań w Sattler Media Group.

– Nasi klienci korzystający z szybkich systemów atramentowych stoją przed podobnymi wyzwaniami produkcyjnymi: potrzebują zwiększonej wydajności do realizacji dużych zamówień i krótszych czasów realizacji, a także narzędzi ułatwiających i usprawniających obsługę ich maszyn – powiedział Eef de Ridder, Vice President, Graphic Communications Group, Ricoh Europe. – RICOH ProTM VC80000 opiera się na tym, co sprawiło, że poprzednia generacja stała się ulubieńcem klientów i jest świadectwem naszego zaangażowania w rozwiązywaniu ich problemów. Wyznacza nowy standard w automatyzacji danych, aby zwiększyć produktywność i użyteczną wydajność przy zachowaniu spójności między operatorami i zmianami. Wraz z niedawno zaprezentowanym cyfrowym systemem na papier cięty B2 RICOH ProTM Z75, model ProTM VC80000 ugruntowuje status Ricoh jako lidera na rynku produkcyjnego druku atramentowego.

RICOH ProTM VC80000 będzie dostępne w sprzedaży w regionie EMEA od początku 2024 roku.


Więcej newsów z branży TUTAJ.