Logo

NowościWielki Format

Druk UV w rozmiarze XXL

O druku UV na potrzeby reklamy mówi się coraz więcej. Obserwujemy jak wkracza on w coraz to nowe gałęzie przemysłu. Drukarnia wielkoformatowa STUDIO XXL wdarła się na rynek UV inwestując w rozwiązania marki Durst.

– Drukarnia wielkoformatowa powstała w 2002 roku przy działającej od 1995 roku agencji reklamowej. Na początku duża część produkcji była skierowana na wewnętrzne potrzeby naszej agencji, jednakże już po roku przeważały zlecenia z zewnątrz. Widząc rosnące zainteresowanie wydrukami wielkoformatowymi postanowiliśmy rozbudować park maszynowy, co poszerzyło naszą ofertę, jak i możliwości produkcyjne – mówi właściciel firmy Oskar Knapik.

Jedną z ostatnich inwestycji drukarni Studio XXL, był zakup pod koniec 2006 roku tablicowego plotera drukującego w technologii UV.

– Dość długo zastanawialiśmy się nad „wejściem” w technologię UV, jednak światowe trendy przekonały nas że powinniśmy

Kiedy zapadła decyzja co do technologii UV, firma rozpoczęła poszukiwania producenta. Aby ocena była obiektywna, odwiedzono liczne imprezy targowe w całej Europie takie jak FESPA, VISCOM, itd. Efektem tego była szeroka wiedza na temat wszystkich urządzeń dostępnych na rynku.

Durst przekonał nas swoim doświadczeniem, solidnością i dokładnością wykonania urządzenia oraz najwyższą jakością druku (z urządzeń drukujących w technologii UV). Nie bez znaczenia pozostał też fakt istnienia na naszym rynku firm będących autoryzowanymi przedstawicielami firmy Durst a nie tylko firmami handlującymi produktami Dursta (tak jak ma to miejsce w przypadku kilku innych producentów ploterów UV) – powiedział Oskar Knapik.

Pomimo dość wysokiej ceny urządzenia firma nie żałuje wyboru.

 

Wybrany model – Durst RHO 600 Pictor – wykorzystywany jest do druku na najróżniejszych materiałach. Jedynymi ograniczeniami jest wyobraźnia klientów, 4 cm grubości oraz 160 cm szerokości

– Technologia UV umożliwia druk praktycznie na każdym sztywnym i elastycznym medium, nie wykluczając materiałów o dowolnym tle, dowolnej fakturze jak i bezbarwnych czy lustrzanych

Przy pomocy Pictora w Studio XXL powstawały już takie produkty jak stojaki reklamowe, różnego rodzaju materiały POS, standy kartonowe i plastikowe, meble czy elementy wyposażenia wnętrz. Jednakże rekord pobił jeden z klientów prosząc o próbę druku na… papierze ściernym.

W opinii Oskara Knapika Pictor drukuje w rzeczywistej rozdzielczości 600 dpi przez co na dzień dzisiejszy nie ma sobie równych pośród urządzeń tego rodzaju. Ogromnym atutem jest również możliwość druku kolorem białym i to prawie z zerowym rozruchem, dzięki czemu wyprzedza urządzenia, w których kolor biały opłaca się stosować dopiero od kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

W konkurencyjnych rozwiązaniach uruchomienie koloru białego to nawet kilka godzin przestoju. Przez ten czas Pictor zdąży zadrukować kilkadziesiąt metrów kwadratowych materiału w najwyższej jakości. Wysoka wydajność rzeczywista, brak marginesów, uniwersalny i tani atrament UV to tylko niektóre z czynników przemawiających za ekonomicznością plotera Durst. – dodaje Paweł Stania z Atrium.

– dodaje Paweł Stania z firmy Atrium Centrum Ploterowe, która zainstalowała Dursta. – dodaje Knapik.