Nowości Ikonos zaprezentuje materiały dla fotografów

Ikonos zaprezentuje materiały dla fotografów

0

W dniach 21-23.03.2013, podczas XVI edycji targów Film-Video-Foto, firma Ikonos, opolski producent materiałów, przedstawi swoją ofertę mediową skupiając się przede wszystkim na materiałach dla fotografów.

Ikonosowski papier foto to 220 gramowy, błyszczący papier foto do druku atramentami eko, mild i twardo solwentowymi jak i UV. Papier oddaje bardzo szeroki gamut barw. Oferowany jest w szerokościach od 91 cm do 152 cm w nawojach po 50 metrów.

Oferta Ikonosa rozszerzyła się o nowe wzory materiałów do druku foto-tapet. Foto-tapety o strukturze złotego lub srebrnego włókna, czy kamienia zainteresują nie tylko agencje reklamowe i drukarnie. Materiały mają możliwość zadruku dowolnym atramentem eko, mild, twardo-solwentowym lub UV. Nowe foto-tapety oferowane są w szerokości 1.067 metra i długości nawoju 30 metrów. Materiały w zależności od powleczonej struktury mają gramaturę od 260 do 290 g/m2.

Płótna to specjalistyczny rodzaj materiał do druku. W druku wielkoformatowym przyjęła się nazwa z języka angielskiego – canvas. Płótna służą najczęściej do druku reprodukcji obrazów, elementów wyposażenia wnętrz, aplikacji wystawienniczych i dekoracyjnych. Struktura imitująca naturalne płótno malarskie dodaje takiej pracy charakteru ręcznie malowanego obrazu. Z uwagi na materiał z którego są wykonane, możemy wyróżnić płótna poliestrowe oraz bawełniane.

Ikonos Canvas 300 to wysokojakościowe, grube płótna do reprodukcji innych zastosowań scenograficznych i wystawienniczych. Canvas 300 to 100% bawełniane, bardzo wysokiej jakości płótno do druku wielkoformatowego. Gwarantuje ona bardzo wysoką jakość i dokładność druku oraz bardzo żywe kolory. Intensywna kolorystyka to niewątpliwy atut nowej 400-ki. Powłoka materiału jest matowa. Canvas ten proponowany jest w kilku szerokościach od 1.06 przez 1.27 i 1.37 do 1.52 metra. Długość nawoju na gilzie wynosi 22.85 metra. Płótno Ikonos Canvas 300 to materiał o gramaturze 300 g/m2. Płótno to może być zadrukowane dowolnym atramentem eko-, mild- i twardo-solwentowym a także w technologi UV.

Ikonos WX COT 360 to również bawełniane płótno jego gramatura wynosi 360 g/m2. Dostępne jest w szerokościach 0.914, 1.07 i 1.27 m na roli o długości 18 metrów. To płótno może być zadrukowywane atramentami wodno-pigmentowymi, solwentowymi oraz UV.

Ikonos WX OIL 285 z kolei jest canvasem mieszanym o gramaturze 285 /m2 i podobnie jak poprzednik może służyć do reprodukcji i druku tuszami wodno-pigmentowymi, solwentowymi oraz UV. Jest to najwęższe płótno, dostępne bowiem od szerokości 0.61 m do 1.52 m.

Rodzina polskich materiałów samoprzylepnych Ikonos Profiflex obejmuje kilkadziesiąt produktów: folii samoprzylepnych monomerowych i polimerowych, laminatów monomerowych i polimerowych, folii okiennych i dekoracyjnch, folii backlitowych. Produkowane są w kilku wariantach w zależności od koloru kleju: transparentny lub szary, siły adhezji kleju, ultra-usuwalny, usuwalny czy standardowy mocny. Materiały stosowane są z powodzeniem przez tysiące klientow w Polsce i Europie.

W 2012 roku rodzina produkowanych w Opolu folii samoprzylepnych otrzymała certyfikat higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny. Oznacza to że produkty te odpowiadają wymaganiom higienicznym w aplikacjach wewnętrznych i zewnętrznych i mogą być stosowane w takich miejscach jak kina, restauracje, centra handlowe a także w ośrodkach zdrowia publicznego tj. szpitalach, przychodniach, klinikach.

Portfolio produktów Ikonos obejmuje wiele pozycji. Opolski producent i dystrybutor zaspokoi potrzeby każdej drukarni, agencji reklamowej czy zakładu produkcyjnego w których stosowane są nośniki wielkoformatowe. W zależności od potrzeb rynku firma poszukuje nowych rozwiązań. Opolskie materiały zostały docenione przez wielu producentów ploterów drukujących oraz zdobyły kilka nagród na międzynarodowych targach reklamy. Lokalizacja fabryki w Polsce powoduje, że firma może szybko dostarczać dobre materiały w elastycznych cenach. Materiały produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów. Linia produkcyjna Ikonos cechuje się brakiem jakichkolwiek emisji do środowiska. Materiały Ikonos bardzo dobrze trafiają w segment wysoko jakościowy, gdyż oferowane są w przystępnych cenach a często nawet dla klientów zaskakujących – gdyż klienci w kraju zaopatrują się bezpośrednio u producenta.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.media.atrium.com.pl