Nowości Nowe plotery tnące Summa S2 Class D

Nowe plotery tnące Summa S2 Class D

0

Druga „S-klasa” to nowa seria ploterów tnących przeznaczona do profesjonalnych zastosowań. Seria ploterów Summa S Class 2 D przeznaczona jest do wysokonakładowego cięcia folii samoprzylepnych, folii odblaskowych i folii kamieniarskich.

Nowa S-klasa

Mimo wielu zaawansowanych funkcji dotykowy panel sterowania, wyposażony jest w intuicyjny interfejs upraszczający obsługę plotera do minimum.

Summa S Class 2 D została wyposażona w 7 razy szybszy procesor, czego efektem jest szybsza obróbka danych zawierająca dane cięcia. W połączeniu z przyspieszoną transmisją danych przez USB w ciągu dnia roboczego można wyciąć większą ilość prac. Jeśli mowa o elektronice to należy wspomnieć, że ploter posiada 16 MB pamięć RAM, 3 mocne „serwo-motory”  oraz trzeciej generacji system OPOS X.

OPOS X

System OPOS X umożliwia odczyt nadrukowanych znaczników dla konturowego wycinania, (wycinanie nadrukowanych elementów po konturze) nie tylko na standardowych materiałach, ale również na materiałach odblaskowych, holograficznych, lustrzanych a także na różnego rodzaju laminatach.

Dzięki wspomnianemu systemowi OPOS X plotery tnące są odpowiednim narzędziem do produkcji wszelkiego rodzaju nalepek i stickerów. W przypadku niedokładnego załadowania zadrukowanych mediów, OPOS X automatycznie przestawi układ współrzędnych tak aby dostosować wycinanie do ułożenia folii. Dzięki możliwości użycia od 4 do 128 markerów wzdłuż naszego projektu możemy być pewni, że dłuższe projekty będą wycięte z tą samą dokładnością. Lata doświadczeń producenta sprawiły, że OPOS X jest najszybszym, najłatwiejszym w obsłudze i najdokładniejszym systemem pozycjonowania na rynku.

Nowa Summa wyposażona jest jeszcze w kilka interesujących rozwiązań. System podawania mediów pozwalający szybko załadować a następnie ciąć grube i ciężkie rolki z folią do szablonów w branży kamieniarskiej. Opatentowane systemy prowadzenia mediów pozwalają na dokładne pomiary materiałów do wycinania co daje możliwość optymalizacji ułożenia elementów na folii. Wszystkie parametry pracy plotera są sterowane elektronicznie, zarówno bezpośrednio z panelu jak i z komputera. Opatentowana technologia Opti Cut niwelująca błędy cięcia w miarę zużywania się końcówki noża, która ulega stępieniu podczas codziennej pracy. Funkcja Opti Cut przeciwdziała temu umożliwiając dalsze dokładne cięcie nawet niedużych elementów. Obsługa technologii czytania kodu kreskowego (Barcode). W celu zapewnienia maksymalnego wykorzystania materiału oraz zminimalizowania strat, istnieje możliwość ustawienia trybu rozszerzonego, umożliwiając cięcie poza standardową szerokością (poza rolkami).

Summa S Class 2 D cechuje się prędkością cięcia do 1414 mm/s. Nacisk noża można ustawić w zakresie od 0 do 400 g (z dokładnością do 5 gram). Przyspieszenie noża sięga 3G. Najmniejszy model S2 75 wycina w szerokości do 74.2 cm, S2 120 – 120 cm, S2 140 – 135 cm i najszerszy S2 160 – 158 cm.

Polskim dystrybutorem ploterów Summa jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.plotery.atrium.com.pl