Logo

Event MIX

Agencja Plej podsumowuje finał WCGC Poland 2016

Dwa dni golfowej rywalizacji na Lisiej Polanie, bankiet i konkurs na Stadionie Legii Warszawa, Akademia Golfa dla gości turnieju, nagrody i wyróżnienia. Tytuł WCGC Poland 2016 zdobyła drużyna Sobienie Królewskie Power. Drużyna będzie reprezentowała Polskę w światowym finale World Corporate Golf Challenge. 20 i 21 maja 2016 roku odbył się finał 2. edycji WCGC w Polsce. Dwuosobowe drużyny firmowe walczyły na polu golfowym Lisia Polana k. Warszawy o nagrodę główną – wyjazd na światowy turniej World Corporate Golf Challenge, który zostanie rozegrany 21-26 czerwca w portugalskim Cascais.

Zwyciężyła drużyna Sobienie Królewskie Power, w której barwach zagrali Mieczysław Gwiazda i Piotr Szymański. Druga była drużyna Blue Eagles w składzie Bartosz Brzoska i Wojciech Hallmann. Trzecie miejsce zajęła drużyna Dobra Sztuka w składzie Jan Zawadowski i Piotr Ostaszewski.

Dwudniowy turniej to nie tylko rywalizacja na polu golfowym. Zawodom towarzyszyło wiele atrakcji dla uczestników oraz gości WCGC Poland. Po pierwszym dniu zmagań w Klubie Biznesowym Stadionu Legii Warszawa odbył się bankiet turniejowy, w którym wzięło udział ponad 200 zaproszonych gości. Poprowadził go Mateusz Kusznierewicz – ambasador polskiej edycji turnieju, któremu na scenie towarzyszyli prezes WCGC Poland Łukasz Ostaszewski oraz dyrektor turnieju Ewa Wołowiec. Podczas spotkania zostały wręczone wyróżnienia za indywidualne wyniki na polu, a także wyjątkowe nagrody od sponsorów, którzy ufundowali je w konkursach na 11 dołkach turniejowych. Specjalnie dla gości wystąpiła Margaret, prezentując muzykę ze swojej najnowszej płyty. Niespodzianką dla uczestników był miniturniej golfowy closest-to-the-pin na dołku Legia Warszawa 1916, który odbył się na murawie aktualnego mistrza Polski w piłce nożnej. Zwycięzca otrzymał zaproszenie do loży VIP na wybrany mecz Ekstraklasy w sezonie 2016/2017.

[galeria=”1″]

W sobotę, podczas finałowej rozgrywki, na polu golfowym Lisia Polana została zorganizowana Akademia Golfa oraz konkurs w kategorii open dla początkujących fanów tego sportu. Wzięli w niej udział przedstawiciele mediów oraz sponsorzy wydarzenia. Wśród dorosłych zwyciężył Kamil Ancypa z Regent Warsaw Hotel, wśród najmłodszych – Pola Rogowiecka. Podium konkursu zostało nagrodzone oficjalnymi statuetkami WCGC Poland 2016 oraz cennymi nagrodami.

Za organizację turnieju WCGC w Polsce odpowiadała agencja Plej. Do jej zadań należały: koordynacja przygotowań, pozyskanie licznych sponsorów i partnerów turnieju oraz współpraca z nimi, działania media relations, a także produkcja i realizacja całego wydarzenia.

Sponsorami i partnerami polskiej edycji turnieju są: Auto Idea Mercedes-Benz, ProfiLab, Legia Warszawa, Belvedere Catering by Design, Rent Design, Ballantine’s, Regent Warsaw Hotel, Grupa e4e, Dr Irena Eris, Premium Yachting, FootJoy, Titleist, Bushnell Golf i Eventory.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Gala, Golf&Roll, Media&Marketing Polska, MeetingPlanner.pl i Highlife. OOHmagazine również był patronem wydarzenia.

http://www.worldcorporategolfchallenge.com/

PP