Event MIX Mobilna linia zasilająca na eventach – Przystanek Woodstock i operacja wojskowa Anakonda

Mobilna linia zasilająca na eventach – Przystanek Woodstock i operacja wojskowa Anakonda

0

Wodzisławska firma Alumast specjalizująca się w rozwiązaniach kompozytowych dla infrastruktury oświetleniowej, energetycznej i kolejowej proponuje organizatorom imprez plenerowych innowacyjny tymczasowy układ zasilania. Dla spotkań zaplanowanych w terenie trudnym lub oddalonym od bezpośredniego przyłącza, firma przygotowała mobilną linię zasilającą. Jest to rozwiązanie tańsze i bezpieczniejsze niż agregatory.

Autorska mobilna linia zasilająca dająca możliwość podłączenia do sieci średniego i niskiego napięcia była pierwotnie przeznaczona dla energetyki (korzystają z niej już Tauron, Energa i PGE przy awariach i serwisowaniu sieci elektrycznej). Sprawdza się jednak również m. in. w organizacji rozmaitych wydarzeń plenerowych, co zostało udowodnione podczas
w tegorocznego Przystanku Woodstock oraz operacji wojskowej Anakonda.

Linia Alumastu jest niezwykle przydatna w trakcie prowadzenia prac budowlanych, montażowych i organizacji imprez, które przewidziane są na terenach trudno dostępnych i oddalonych od przyłącza do sieci. Mobilna linia sprawdzi się zarówno podczas adaptacji i renowacji dworku na uboczu, jak i organizacji wielkiego pikniku lub festiwalu muzycznego.

Na rozwiązanie składa się przyczepa z lekkimi słupami kompozytowymi (75 kg) z podstawami, bezpiecznym, samonośnym kablem energetycznym FXCEL z głowicami wielorazowego użytku wysokiej jakości na zwijarce oraz oprzyrządowaniem potrzebnym do instalacji.

Plenerowe imprezy wymagają zasilania sprzętu nagłaśniającego, oświetlenia oraz innego rodzaju urządzeń elektrycznych, dla których wymagane są odpowiednie parametry bezpieczeństwa. Wykorzystywane dotąd do zrealizowania tego celu tymczasowe linie bezprzewodowe są wyjątkowo drogie zaś agregaty generują wysokie koszty wypożyczenia lub zakupu oraz paliwa. Dzięki rozwiązaniu Alumastu koszty energii elektrycznej dla imprezy plenerowej można utrzymać na poziomie dystrybucyjnym. 

Bezpieczny kabel ENSTO wielorazowego użytku, nawet po upadku na ziemię, czy podczas montażu nie wymaga specjalistycznego sprzętu zabezpieczającego użytkowników przed porażeniem prądem. Wystarcza przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa postępowania z urządzeniami pod napięciem, co gwarantuje bezpieczeństwo i ekipom montującym, i uczestnikom imprezy.

Lekkość słupów kompozytowych i składana budowa pozwala na ich transport i montaż bez użycia ciężkiego sprzętu jak np. dźwigi, koparki. Słupy w zestawie przewidziane są dla wszystkich typów stanowisk linii zasilania: przelotowych, narożnych, odporowych oraz krańcowych. Stabilne kratowe podstawy słupów obciążane belkami ustojowymi eliminują konieczność wkopywania. Dzięki temu zasilanie takie doskonale sprawdza się w terenach trudnych: górzystych, podmokłych, skalistych. Mobilna linia zasilająca ma możliwość dołączenia słupów oświetleniowych z energooszczędnymi oprawami oświetleniowymi, co umożliwia prace montażowe po zmroku, a później oświetlenie imprezy wpływając na obniżenie kosztów inwestycji. Alumast oferuje zarówno sprzedaż, jak wynajem rozwiązania z obsługą poprzez swoją spółkę zależną Energy Composites Sp. z o. o.

http://www.alumast.eu/

PP