Logo

Event MIX

Obiekty łączą siły w branży spotkań

Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie, Centrum Kongresowe ICE Kraków, oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie rozpoczęły współpracę w ramach działań w branży spotkań.

16 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie podczas cyklu wydarzeń Zamaskuj lubelskiej konferencji doszło do podpisania listu intencyjnego rozpoczynającego partnerstwo obiektów konferencyjnych z trzech miast Polski.

– Podjęliśmy tą inicjatywę ponieważ jesteśmy przekonani, że już teraz przyniesie ona wymierne korzyści dla jej uczestników, a w niedalekiej przyszłości stanie się inspiracją dla kolejnych obiektów i szerszej współpracy w zakresie rozwoju przemysłu spotkań w kraju i poza nim – podkreślał podczas spotkania Radosław Dudziński, Dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.

Partnerstwo i wymiana biznesowa w zakresie organizowanych wydarzeń ma zdaniem uczestników prowadzić do wzmacniania biznesowej promocji całej Polski na arenie krajowej i międzynarodowej, podnoszenia jakości spotkań oraz wprowadzania nowych standardów w relacjach obiekt-organizator. Świeżo powstała platforma współpracy ma stanowić idealne miejsce do wymiany informacji i kontaktów biznesowych, wyznaczając kierunki rozwoju branży turystyki biznesowej.

LCK w Lublinie, ICE Kraków oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie przewidują również prowadzenie wspólnych działań PR-owych i marketingowych, które pozwolą wzmocnić wizerunek Polski wśród zagranicznych organizatorów konferencji, kongresów i szkoleń.

 

JK