Logo

Event MIX

Zostań indywidualnością jazzową i zagraj nad Odrą!

Jesteś artystą jazzowym, nie skończyłeś 35 lat i chciałbyś zagrać na najstarszym festiwalu jazzowym w Polsce obok światowych gwiazd jazzu? Biuro Festiwalowe Impart 2016 we Wrocławiu oraz Międzynarodowa Fundacja „Jazz nad Odrą” zapraszają  do udziału w najbardziej prestiżowym konkursie jazzowym na INDYWIDUALNOŚĆ JAZZOWĄ roku 2017.

Konkurs ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział muzycy instrumentaliści i wokaliści, którzy do 30 kwietnia 2017 r. nie przekroczyli wieku 35 lat, przy czym w konkursie nie uczestniczą laureaci Grand Prix Jazzu nad Odrą w latach poprzednich.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przedstawienie do oceny przez Komisję Kwalifikacyjną Festiwalu 20–30 minutowego materiału muzycznego na CD (w tym własna interpretacja znanego standardu jazzowego). Do nagrania należy dołączyć wypełnioną i podpisaną Kartę zgłoszenia, zgodnie z udostępnionym przez Organizatora wzorem oraz zdjęcie wraz z notką biograficzną (w wersji elektronicznej). Zgłoszenie musi wpłynąć do siedziby organizatorów do 31.03.2017 r.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wybierze 6 (8) najciekawszych zespołów i solistów, którzy zostaną zaproszeni do Finału Konkursu, czyli publicznego występu w ramach 53. Jazz nad Odrą we Wrocławiu, w dniach 28-29 kwietnia 2017 r.

Informacja o wynikach posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej podana zostanie do publicznej wiadomości do 7.04.2017 r. na stronie internetowej www.jazznadodra.pl, gdzie znajduje się również pełen regulamin konkursu. 

JK